Infostart.hu
eur:
352.78
usd:
307.63
bux:
138405.87
2026. június 18. csütörtök Arnold, Levente
Nyitókép: Unsplashed

A fagy most nem tréfál - időjárás

Amilyen szép, nyugodt az idő, olyan szépen és nyugodtan lehet elöl tartani a télikabátokat.

Hétfőn egy sarkvidéki eredetű front vonult át a Kárpát-medencén, mögötte száraz, rendkívül hideg levegő érkezett ide. A magas nyomású légtömeg miatt a következő napokban is nagyon nyugodt időre lehet számítani, viszont nem lesz túl meleg, a fagykár ellen mindenképp védekezni kell!

A felhőtlen égbolt alatt a szélcsendes éjszakában mindenhol bőven fagypont alá süllyedt a hőmérséklet (-8 és -2 közt), de az északi völgyekben -11, -12 fok is előfordult.

Reggel aztán gyorsan elindult felfelé a hőmérő higanyszála, és meg sem áll 10-11 fokig árnyékban, de ez így is hidegebb az ilyenkor elvártnál.

A változást a hétvége hozza majd meg, szombattól egyre több helyen lehet csapadékra számítani. Viszont melegszik is az idő. Hétfőn lesz olyan meleg, mint a múlt héten.

Címlapról ajánljuk

Átalakul a Városliget és a Hősök tere – részleteket árult el Vitézy Dávid

Átfogó közparki rehabilitációt jelentett be a Városligetben a közlekedési és beruházási miniszter, illetve a XIV. kerület országgyűlési képviselője, amelynek során a tervek szerint felszámolják az építési kordonokat, autómentesítik a Városligetet és újragondolják a Hősök tere leaszfaltozott részét is.
inforadio
ARÉNA
2026.06.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×