Infostart.hu
eur:
355.82
usd:
312.69
bux:
139468.07
2026. július 2. csütörtök Ottó
Nyitókép: Unsplash

Marad a napos, száraz idő, de a reggelek egyre hidegebbek

A hétvége hátralévő részében a felhőket és a magasabb minimum-hőmérsékleteket is nagyítóval kell keresnünk. Továbbra is anticiklon határozza meg időjárásunkat, marad a napos, száraz idő. Legfeljebb a jövő hét közepén érkezhetnek nedvesebb léghullámok, de számottevő csapadék nem valószínű.

Éjjel mindenütt csökken a fátyolfelhőzet, eközben foltokban köd képződik, ezek feloszlása után vasárnap országszerte derült, napos, száraz időre számíthatunk.

A keleties szél időnként megélénkül.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -2 és +5 fok között alakul, de a szélvédett hidegre hajlamos helyeken több fokkal hidegebb lehet.

A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap 13 és 18 fok között valószínű.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: Vucic elnök valahogy vissza fog térni Szerbiában, a helyzet nem lesz kevésbé feszült a lemondásával

Szakértő: Vucic elnök valahogy vissza fog térni Szerbiában, a helyzet nem lesz kevésbé feszült a lemondásával

Aleksandar Vucic szerb elnök a hétvégén egy belgrádi rendezvényen bejelentette, hogy néhány héten belül lemond – de ezzel nem tűnik el a politikából, épp ellenkezőleg: valószínűleg miniszterelnökként akarja majd tovább irányítani a folyamatokat az országban, ahol másfél éve folyamatosak a tüntetések. Zsivity Tímea szakértő segített értelmezni a helyzetet az InfoRádióban.

Lecsaptak a durva viharok, itt a figyelmeztetés is – videók, képek

Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerdán, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét – közölte a katasztrófavédelem a honlapján. A lakossági képek, videók tanúsága szerint hatalmas esőkkel, jégveréssel, légzuhataggal érkezett a lehűlés.
inforadio
ARÉNA
2026.07.02. csütörtök, 18:00
Vasas Gábor
a HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet főigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×