Infostart.hu
eur:
386.28
usd:
329.95
bux:
0
2025. december 17. szerda Lázár, Olimpia
Nyitókép: Pixabay

Karácsonyra jön egy hidegfront, de nem úgy, ahogy egyesek szeretnék

December 24-én esőre kell készülni. Karácsonyra ugyan hidegfront érkezik, de havazás csak elszórtan lehet, mert eltűnik a csapadék, még mielőtt eléggé lehűlne a levegő - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdán a honlapján.

Karácsonyi időjárás című videójában Fehér Balázs meteorológus elmondta: csütörtök délelőtt borult idő várható, mindenhol megvastagszik a felhőzet. Kezdetben északon, északnyugaton ered el az eső, majd dél felé is egyre nagyobb területen lesz csapadék. Zala és Somogy megyében helyenként jelentős mennyiségű esőre, néhol akár zivatarra is készülni kell. Napközben plusz 6 és 16 Celsius-fok között alakul a hőmérséklet, a Dél-Dunántúlon lesz a legmelegebb, északkeleten hűvösebb időre kell számítani.

Csütörtök este, péntekre virradóra hidegfront vonul át az ország felett, amelynek hatására több fokkal hidegeb levegő érkezik a Kárpát-medence fölé.

Pénteken, karácsony első napján észak felől szárazabb levegő érkezik, és fokozatosan felszakadozik a felhőzet. Csapadék a középső, majd csak a déli területeken várható.

Szombaton, karácsony második napján még hideg légtömeg lesz az ország felett. Emiatt helyenként kialakulhatnak hózáporok, de nem lesz jelentős mennyiségű havazás.

Vasárnap csak minimális csapadék várható, néhol lehet kisebb hószállingózás, havazás.

Jövő héten ismét melegszik az idő: újra 10 fok feletti maximumok várhatók és megszűnnek a hajnali fagyok is - mondta a meteorológus.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a repülőn: Brüsszel bürokratikus diktatúra felé menetel

Orbán Viktor a repülőn: Brüsszel bürokratikus diktatúra felé menetel

A miniszterelnök a most kezdődő EU-csúcson szövetségeseket keres, összegyűjti azokat az országokat, amelyek szerint az orosz vagyon elvétele és odaadása Ukrajnának nyílt hadüzenetet jelent. Olyat már látott, hogy egy háború végén egy a győztes elveszi a vesztes területét, pénzét, de az, hogy háború közben egy jogilag részt nem vevő fél elvegye az egyik fél pénzét és odaadja a másiknak, az szerinte hadüzenet, és az oroszok szerinte így is fogják értelmezni.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×