Infostart.hu
eur:
381.9
usd:
327.69
bux:
109131.88
2025. december 5. péntek Vilma
Egy kislány hűsíti magát egy szökőkútnál a kánikulában Budapesten, a Széll Kálmán téren 2016. június 23-án. Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint az elkövetkező napokban rendkívüli meleg várható, ezért az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat másodfokú hőségriasztást rendelt el június 23-tól június 26-án éjfélig.
Nyitókép: MTI Fotó: Balogh Zoltán

Most nyár lesz, de már tudni, mikor jön a fordulat

A nyugat-európai anticiklon peremén a következő napokban többnyire száraz levegő áramlik fölénk.

Csak a hét legvégén érkezhet egy gyors mozgású hidegfronttal érdemi csapadék, és fokozódhat ismét viharossá az északnyugati szél, de ez még meglehetősen bizonytalan. Ami biztos, hogy a hét első napjaiban többfelé is 25 fok fölé emelkedik napközben a hőmérséklet.

Várható időjárás az ország területén hétfő estig:

Hajnalban jórészt derült lesz az ég, emellett sokfelé válhat párássá a levegő, főként az Alföldön köd is képződhet.

Hétfőn a sok napsütés mellett az ország déli felén fátyol-, északi felén gomolyfelhők lesznek az égen, csapadék nem várható.

A változó irányú légmozgás éjszaka gyenge vagy mérsékelt lesz, de holnap is csak kevés helyen élénkülhet meg.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 4 és 14 fok között várható, az északi völgyekben lehet a leghidegebb, a magasabban fekvő tájakon a legmelegebb.

A legmagasabb nappali hőmérséklet hétfőn 23 és 27 fok között alakul.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
Karácsonyi Signature PRO akció: két hónapig féláron

Karácsonyi Signature PRO akció: két hónapig féláron

Karácsony alkalmából ismét különleges akcióval kedveskedünk olvasóinknak: december 1-jén útnak indított kampányunk keretében fél áron adjuk a Signature PRO előfizetésünket, ráadásul két hónapra. Most még inkább megéri csatlakozni az előfizetők táborához, akik egyedi elemzésekben, máshol nem megtalálható online befektetői rendezvényekben, ingyenes konferenciabelépőkben, különleges tartalmakban részesülnek. És amit ígérhetünk régi és új előfizetőinknek is: folyamatosan fejlesztjük előfizetői tartalmainkat, formátumainkat, hamarosan újabb bejelentésekkel érkezünk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×