Infostart.hu
eur:
378.99
usd:
318.28
bux:
129016.62
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Nyitókép: pixabay

Volt, ahol mínusz 10 fokot mértek reggel

Az utóbbi időszakra oly jellemző enyhe idő helyett most az ilyenkor szokásosnál (általában 0, -1 fok) csípősebb reggelre ébredhettünk, átlagosan -4, -5 fok közötti értékeket mérhettünk.

Bizony elkezdődött a meteorológiai tél, amit a minimum-hőmérséklet is szépen tükröz. Az utóbbi időszakra oly jellemző enyhe idő helyett most az ilyenkor szokásosnál (általában 0, -1 fok) csípősebb reggelre ébredhettünk, átlagosan -4, -5 fok közötti értékeket mérhettünk - írja közösségi oldalán az Országos Meteorológiai Szolgálat.

A leghidegebbet reggel 7 óráig (a hivatalos minimum 18 és 6 UTC között áll be) Zabarban mérték, ott -9,9 fokig hűlt le a levegő, azonban később tovább süllyedt a hőmérséklet, így összességében Fülöpházán volt a legzimankósabb a hajnal, ott -10,1 fokot regisztráltak.

Ezzel tehát megdőlt a mostani szezonrekord, amit eddig Zabar tartott -8,4 fokkal (melyet még október 31-én mértek).

Címlapról ajánljuk
Csehország is lépne a gyerekek közösségimédia-használatának ügyében, veszélyes kihívás terjed

Csehország is lépne a gyerekek közösségimédia-használatának ügyében, veszélyes kihívás terjed

Egyre nagyobb vita bontakozik ki Csehországban arról, hogy korlátozni vagy akár betiltani kellene-e a közösségi oldalak használatát a gyermekek számára. A kormányzó ANO mozgalom – francia és ausztrál mintát követve – azt javasolja, hogy a Facebook, az Instagram vagy a TikTok csak 15 éves kortól legyen elérhető. A kezdeményezés célja a gyerekek védelme, kritikusai szerint azonban a tiltás több problémát is felvet.

„Össztűz” – Robert Fico nem akármivel fenyegeti Brüsszelt

Az elektromos energia árának csökkentését tartja az egyik legfontosabb európai uniós feladatnak Ausztria, Szlovákia és Csehország miniszterelnöke. A három ország kormányfője a slavkovi formátum találkozóján közös nyilatkozatot fogadott el, amelyben rögzítették álláspontjukat a csütörtöki, február 12-i rendkívüli uniós csúcs előtt.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×