Infostart.hu
eur:
386.1
usd:
331.79
bux:
122500.5
2026. március 4. szerda Kázmér
Bangkok, 2018. március 27.Látogatók a 39. Bangkoki Autószalonon 2018. március 27-én, egy nappal az április 8-ig tartó rendezvény megnyitója előtt. (MTI/EPA/Narong Szangnak)
Nyitókép: MTI/EPA/Narong Szangnak

A nagy kérdés: miért utáljuk a színes autókat?

Az eladott járművek 80 százaléka fehér, fekete vagy szürke.

A legfrissebb autószín-népszerűségi sorrend szerint továbbra sem szeretjük a színes autókat, de amíg tíz éve az ezüst volt a legnépszerűbb, most a fehér: világszerte a gépjárművek 38 százalékát adják el ebben a színben, míg a fekete 19, a szürke 13, az ezüst autók pedig 10 százalékkal részesednek az eladásokból - írja a Totalcar.

Különösen Ázsiában dominál a fehér szín: az autók 49 százalékát veszik ilyen fényezéssel, azon belül Kínában még magasabb ez az arány, 57 százalékos. Európában a szürke vezet 24 százalékkal, míg fehér autóból 23, feketéből 21, ezüstből 10 százalék fogyott.

A valódi színek közül világszerte csak a vörös és a kék aránya haladja meg az 1 százalékot: az előbbi 8, az utóbbi 3 százalékban fordul elő az új járműveken. Európában az autók 10 százaléka kék, 6 százaléka piros, 3 százaléka barna vagy bézs színű.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: minden energetikai létesítmény, amely orosz energiát használ, ukrán szabotázsakciók célpontja lehet

Orbán Viktor: minden energetikai létesítmény, amely orosz energiát használ, ukrán szabotázsakciók célpontja lehet

A Védelmi Tanács szerdai ülésén hozott kormánydöntéseket ismertette a Facebook-oldalára feltöltött videóban Orbán Viktor miniszterelnök.

Utasosztályozás alapján zajlik a kimenekítés Szlovákia felé

Kedd este landolt a Pozsonyi Nemzetközi Repülőtéren az első, Közel-Keletről indult kimenekítő járat, Izraelből és Jordániából szállítottak haza szlovák állampolgárokat. Ma újabb állami járat indul, utána újabb országból is megkezdik a kimenekítést. A külügyminisztériumra jelentős nyomás nehezedik, nem minden szlovák állampolgárt lehet kormányzati géppel hazaszállítani.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×