Infostart.hu
eur:
392.52
usd:
342.9
bux:
121754.84
2026. március 16. hétfő Henrietta
Nyitókép: Pixabay

Csak a fél ország örülhet a jó időnek

Eddig a november a borúsabb arcát mutatta, de hamarosan a napot is hagyja kicsit érvényesülni. Kelet és nyugat között viszont (időjárási szempontból) a következő napokban jelentős különbségek lesznek.

A YouTube-on megjelent videós előrejelzésében az Országos Meteorológia Szolgálat ismertette a csütörtökön és a következő napokban várható időjárást. Eszerint csütörtökön naposabb idő lesz, de az Alföldön továbbra is várhatók felhős időszakok. Az országba a dél-nyugati irányból áramlik az általánosnál melegebb levegő, a csapadékzóna a keleti országrészbe húzódik, nyugaton pedig a fölöttünk lévő hidegfront inkább felhőoszlató hatással bír.

Nyugaton tehát derűsebb, de hűvösebb idő várható, keleten enyhébb, felhősebb körülmények várhatók. Csapadékra késő estig a keleti országrészben, a Tisza vonalában lehet számítani.

A következő napokban is marad a megosztottság, de fordítva:

nyugaton hűvösebb és csapadékosabb, keleten enyhébb és több napsütést hozó időjárás várható.

Címlapról ajánljuk
Rendzavarás nélkül lezajlottak az ünnepi megemlékezések
Minden a március 15-i eseményekről

Rendzavarás nélkül lezajlottak az ünnepi megemlékezések

Reggel katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében a budapesti Kossuth téren felvonták a nemzeti zászlót. Fél tizenkettőkor elindult el a Békemenet a Margit hídon át a Kossuth tér felé. Kiderült: az ottani ünnepségen Orbán Viktor mellett Szijjártó Péter és Lázár János is felszólalt. Hídfoglalást tartott délután a Kutyapárt, a Pilvax közben lezajlott a Mi Hazánk megemlékezése. A Nemzeti Menet résztvevői a Deák térről a Hősök terére vonultak, ahol negyed ötkor kezdődött a színpadi műsor. Magyar Péter öt óra után lépett színpadra. A napot biztonsági szempontból Kovács Zoltán foglalta össze vasárnap este.
inforadio
ARÉNA
2026.03.16. hétfő, 18:00
Nacsa Lőrinc
a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkára
Trump lesöpörte az asztalról a béketervet, Iránt és Izraelt is súlyos csapás érte – Híreink az iráni háborúról vasárnap

Trump lesöpörte az asztalról a béketervet, Iránt és Izraelt is súlyos csapás érte – Híreink az iráni háborúról vasárnap

Teljesen megbénult az olajexport, miután egy iráni dróntámadás következtében lángok csaptak fel az Egyesült Arab Emírségek egyik legnagyobb olajkikötőjében, a Fudzsaira terminálon. Amerikában a benzinárak 23%-ot ugrottak a közel-keleti háború kezdete óta. A bagdadi amerikai nagykövetséget is dróntámadás érte, az épületet két kamikaze-drón találta el, sérültekről egyelőre nincs hír. Donald Trump nem hajlandó békét kötni, amíg Irán fel nem adja nukleáris törekvéseit, az amerikai elnök emellett azt is belengette, hogy az első számú iráni vezető talán már nincs is életben. Percről perce követjük az iráni háború eseményeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×