Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
Köd a Szentendrei-szigeten, Surány határában 2019. október 19-én.
Nyitókép: Köd a Szentendrei-szigeten, Surány határában 2019. október 19-én. MTI/Mohai Balázs

Vége a nyárnak: ránk szakad az ősz menthetetlenül

Hamarosan nagyot fordul az időjárás.

A hétvégén még folytatódik a nyár, hétfőn azonban lehűlés kezdődik. Az ország egyes pontjain kedden csupán 7 fokig emelkedik majd a hőmérséklet, és befutnak az őszi esők is.

Szombaton napos, alapvetően csapadékmentes idő lesz. A legmagasabb nappali hőmérséklet szombaton általában 20 és 25 fok között valószínű, csak néhol lehet ennél hűvösebb az idő.

Vasárnap a köd feloszlását követően derült, napos idő lesz. Csapadék nem várható, néhol ködszitálás előfordulhat. A délnyugati szél többnyire mérsékelt marad, csak északkeleten élénkül meg helyenként.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 2 és 11 fok között várható. A legmagasabb nappali hőmérséklet a napos tájakon 20 és 24 fok között valószínű vasárnap, a tartósabban ködös területeken néhány fokkal ez alatt marad.

Hétfőn átmeneti napra lehet számítani. Észak felől erősen megnövekszik a felhőzet. Elsősorban az északi megyékben helyenként már eső, záporeső is előfordulhat. Megélénkül, néhol megerősödik az északira, északnyugatira forduló szél. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 2 és 11 között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet 11 és 22 fok között alakul hétfőn, az alacsonyabb értékek északon, északnyugaton, a magasabbak délkeleten várhatóak.

Kedden már nagyon ősz lesz: többnyire erősen felhős vagy borult lesz az ég, és többfelé várható eső, zápor. Az északi, északnyugati szél élénk, néhol erős lesz. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 6 és 11 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet kedden 7 és 14 fok között valószínű, délen lehet a melegebb.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: amikor Magyarország nem a maga ura, mindig ráfázik
videó

Orbán Viktor: amikor Magyarország nem a maga ura, mindig ráfázik

A békepárti országjárás Kecskeméten folytatódott szombaton, ahol Orbán Viktor miniszterelnököt Csiszár Jenő kérdezte. Az esemény a jelenlegi világ-és belpolitikai helyzetre, a békepárti álláspont kiemelt szerepére és Magyarország biztonsági érdekeire koncentrált.

Varga G. Gábor: még egy olyat, mint az azerbajdzsáni repülőgép szerencsétlensége volt, nem engedhet meg magának a légi közlekedés

Az orosz-ukrán háború az elmúlt három és fél évben jóformán az egész világon megváltoztatta a légi közlekedést, hiszen Ukrajna felett tilos civil gépekkel repülni, Oroszország légterét pedig a kölcsönös szankciók miatt számos légitársaság nem használhatja. Ez mindent átalakított: az útvonalakat, a menetrendeket és az árakat is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Ezeket a fegyvereket látod minden filmben és játékban, de az igazság megdöbbentő

Ezeket a fegyvereket látod minden filmben és játékban, de az igazság megdöbbentő

A hollywoodi akciófilmek és a videojátékok egészen kiváló reklámfelületek, nincs ez másképp akkor sem, ha kézifegyverekről van szó. Egy Kalasnyikovot, vagy egy M16-os gépkarabélyt ránézésre már lassan mindenki felismer, de ezek évtizedes múltra visszatekintő, a világ majd minden régiójában előkerülő, sokat bizonyított eszközök. Velük szemben viszont ott van rengeteg olyan fegyver is, amit a képernyők előtt ülve ugyanúgy azonnal kiszúrunk: azt hinnénk, az igazi elit kommandósok csodafegyvereit látjuk, pedig a valóságban néha még a prototípus fázisán sem igazán jutottak túl. Ezekből a médiában felülreprezentált fegyverekből szedtük most össze párat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×