Infostart.hu
eur:
386.38
usd:
332.57
bux:
120688.04
2026. március 3. kedd Kornélia
Nyitókép: Pixabay

Lebéníthatja a gépet a legújabb Windows-frissítés

A probléma bizonyos vírusellenes termékeket futtató gépeken jelentkezik, érintett az Avast is.

A Windows 7 és 8.1 legutóbbi havi frissítése olyan hibát tartalmaz, ami a Windows indításakor a rendszer lefagyásához vezethet. A probléma csak olyan számítógépeken jelentkezik, amelyeken bizonyos típusú vírusellenes programok futnak - írta a computerworld.hu.

A Microsoft elismerte a problémát, hozzátéve, hogy a cég már blokkolta is a frissítések továbbítását a Sophos vírusellenes programot futtató rendszerekre, mert úgy vélik, a lefagyás ennél a terméknél jelentkezik.

Ugyanakkor más vírusellenes termékek felhasználói is hasonló lefagyást tapasztalak, és

az Avast szintén megerősítette, hogy fogyasztóit érinti a probléma.

Az Avast szerint elsősorban a Windows 7 operációs rendszeren jelentkezik a lefagyás, ugyanakkor nem csak a Windows havi frissítése után: hasonló gondot okoznak egyes Office javítások is. A fejlesztő szerint a problémás frissítések: KB4462223, KB4493472, KB4493448, KB4464520, KB4462230 és KB4493435.

Megoldásként a cég egyelőre a frissítések teljes letelepítését javasolja.

Címlapról ajánljuk

Elemző: 700 forintos benzinár is jöhet az iráni háború miatt

Az iráni háborús helyzet hatására emelkedésnek indult a nyersolaj és a földgáz ára. Ha a konfliktus elhúzódik, akkor tartósan magas maradhat az árszint. Ez a tényező, valamint a forint gyengülése és a dollár erősödése azt okozhatja, hogy itthon jelentősen emelkedhetnek a következő hetekben az üzemanyagárak – mondta az InfoRádióban Mohos Kristóf, a Portfolio elemzője.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Titkos bunkert bombázott szét Izrael, Teherán példátlan megtorlással fenyegetőzik – Percről percre híreink az iráni háborúról kedden

Titkos bunkert bombázott szét Izrael, Teherán példátlan megtorlással fenyegetőzik – Percről percre híreink az iráni háborúról kedden

Szombat hajnalban robbant ki a háború a Közel-Keleten, amikor Izrael és az Egyesült Államok közösen csapásokat mért az iszlamista rezsimre. A helyzet azóta változatlanul feszült, egyelőre nincs jele csillapodásnak - Trump elnök ma nyíltan visszautasította a tárgyalás lehetőségét. Az amerikai hadsereg bejelentette, hogy az Ománi-öbölben csapást mértek az iráni haditengerészet tizenegy hajójára, és megsemmisítették azokat - számolt be a Times of Israel. A Sky News értesülései szerint az iráni Forradalmi Gárda általános zárlatot rendelt el a Perzsa-öblöt az Indiai-óceánnal összekötő Hormuzi-szorosban. Ugyanakkor Izraeli biztonsági tisztviselők arra figyelmeztették a kormány tagjait, hogy Irán ballisztikusrakéta-fenyegetése a jelenlegi hadművelet során nem számolható fel teljesen. Több szakértő úgy véli, hogy a rezsim megdöntésére most kevés esély mutatkozik. A legfrissebb fejlemények közé tatozik, hogy Irán megtámadta Szaúd-Arábiában az amerikai nagykövetséget, erre Donald Trump súlyos következményeket helyezett kilátásba. Délután izraeli lapok arról írtak: Katar és Szaúd-Arábia hamarosan belépnek a háborúba, Izrael és az USA oldalán - Katar ezt később cáfolta. Este Donald Trump amerikai elnök bejelentette: "katonailag eléggé legyőzték" Iránt, szerinte Teherán hamarosan megadja magát. Cikkünk folyamatosan frissül a Köel-Kelet háborújának legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×