Infostart.hu
eur:
382.29
usd:
322.26
bux:
125783.08
2026. január 26. hétfő Paula, Vanda

Ilyen lesz az időjárás

Csütörtökön nagyon hideg reggelre ébredhetünk, a nyugati országrészben általában -3, -7, míg keleten akár -10 fok alá süllyed a hőmérséklet. Nappal is sok helyen fagyos marad az idő.

Várható időjárás az ország területén csütörtök estig:

Erősen felhős vagy borult lesz az ég, szerdán késő délutántól az ország északi felén hószállingózás, kisebb havazás is várható. Csütörtökön reggel északkeleten még szállingózhat a hó, napközben csapadék nem valószínű, újabb csapadékzóna majd az esti órákban éri el az északnyugati területeket. A Dunántúlon időnként megélénkül a délkeleti szél.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire -3 és -10 fok között alakul, de néhol északkeleten az átmenetileg vékonyabb felhővel borított területeken 1-2 fokkal hidegebb lehet.

A legmagasabb nappali hőmérséklet csütörtökön +1 és -6 fok között várható, a Dunántúl nyugati, délnyugati részén emelkedik fagypont fölé a hőmérséklet.

Az időjárási helyzet Európában
:

Délnyugat-Európa felett, valamint a Balkán-félszigettől a balti államokig magasnyomás húzódik. A délnyugati anticiklon területén napos, enyhe az idő. Spanyolország keleti partvidéke mentén 15 és 20 fok közé is felmelegszik a levegő; a Murcia-n mért 20 fok a legmagasabb maximum jelenleg a kontinensen. Európa nagyobb része azonban fázik. A szárazföld északkeleti harmadán - az 50. szélességi és a 20. hosszúsági kör által határolt területen - a maximum-hőmérséklet nagy területen -10 fok alatt marad; Finnországban helyenként -20 fokig sem emelkedik a hőmérséklet.

A következő napokban azonban átalakul Európa nyugati és középső területeinek időjárása, megerősödő áramlással nyugat felől több hullámban enyhe levegő halad a szárazföld középső területi fölé.

Csütörtök estig a magasban zajló melegedés a Kárpát-medencében is elkezdődik, de még csak a nyugati területeken emelkedik fagypont fölé a hőmérséklet.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Teljesek az amerikai biztonsági garanciák Ukrajna számára, ezrek fagyoskodnak Kijevben – Háborús híreink hétfőn

Teljesek az amerikai biztonsági garanciák Ukrajna számára, ezrek fagyoskodnak Kijevben – Háborús híreink hétfőn

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök vasárnap bejelentette, az Ukrajnának adandó amerikai biztonsági garanciákról szóló dokumentum 100 százalékban megvan, már csak aláírásra, illetve az amerikai és az ukrán törvényhozás általi ratifikációra vár. A bejelentés azt mutatja, hogy előrelépés történt az Abu Dzabiban pénteken és szombaton zajlott, háromoldalú (orosz, ukrán, amerikai) tárgyalásokon, amelyek e hét vasárnapján folytatódnak. Az orosz támadások azonban nem maradnak abba: Vitalij Klicsko kijevi polgármester tegnapi bejelentése szerint a fővárosban 1300 épület maradt fűtés nélkül az orosz csapások nyomán. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×