Infostart.hu
eur:
356.91
usd:
312.28
bux:
142613.39
2026. július 9. csütörtök Lukrécia

Nem lesz többet hús Alain Ducasse-nél

Száműzi a húst hamarosan újranyitó párizsi luxusétterme étlapjáról Alain Ducasse francia-monacói sztárszakács.

"Bolygónknak szűkösek a forrásai, etikusan és ennek megfelelően kell táplálkoznunk" - fogalmazott Ducasse, aki hétfőn nyitja újra Plaza Athenee nevű luxuséttermét.

A hús helyett fenntartható módszerekkel fogott halak és tenger gyümölcsei, a versailles-i kastély kertjében termesztett gabona és zöldségek kerülnek az étlapra. Az árak továbbra is fejedelmiek maradnak: egy menü ára 380 euró (csaknem 120 ezer forint) - italok nélkül.

A három Michelin-csillaggal elismert Plaza Athenee tavaly októberben zárt be renoválás miatt.

Címlapról ajánljuk

A változás nem jelenthet önkényt – így zajlott az Alaptörvény-módosítás elleni tüntetés a Sándor-palotánál

„Nem félünk!” – ez lett a csütörtök estére a Sándor-palota elé tervezett tüntetés fő rigmusa és üzenete. Beszélt mások mellett Szakács István, illetve Havasi Bertalan is. Utóbbi szerint Sulyok Tamás nem fog aláírni alkotmányellenes jogszabályt, rá vonatkozót sem. Áder János öt kérdésre adta meg a választ, üzenve az új hatalomnak.
inforadio
ARÉNA
2026.07.10. péntek, 18:00
Vinkó József
a Magyar Konyha főszerkesztője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×