Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 25. vasárnap Pál

Szakrendelővel bővítik a tatai kórházat

Új szárnnyal bővítik a tatai kórház épületét, kistérségi járóbeteg-ellátó központot alakítanak ki benne az intézmény körzetébe tartozó 41 ezer ember számára - közölte a kórház főigazgatója.

Laky Zoltán tájékoztatása szerint az Árpád-házi Szent Erzsébet Szakkórház és Rendelőintézet az új épületszárny felépítésére 762 millió forintos uniós támogatást nyert el. A beruházással egy helyszínen tudják biztosítani a jelenleg három telephelyen végzett ellátást, valamint új műszereket szerezhetnek be, a többi között két digitális röntgenberendezést.

A jelenlegi rendelőintézet 1978-ban épült, energetikailag és gépészetileg teljesen elavult. Fenntartását az is költségessé teszi, hogy a 3200 négyzetméteres alapterületnek a kórház csak a felét használja gyógyításra. Az épület hasznosítására később, a pályázati lehetőségek ismeretében készítenek terveket.

Az Árpád-házi Szent Erzsébet Szakkórházban 2012-ben szűnt meg az aktív és krónikus belgyógyászati ellátás, azóta az intézmény rehabilitációs szakkórházként működik, 60 ágyas kardiológiai és 30 ágyas mozgásszervi rehabilitációs osztállyal.

Címlapról ajánljuk

Új közlekedési tábla terjed Európában, kérdés, elér-e Magyarországra

Egyre több nyugat-európai útszakasz mellett tűnik fel egy kék alapon fehér rombuszt ábrázoló közlekedési tábla, amely a többszemélyes járművek számára fenntartott sávokra hívja fel a figyelmet. Bár a jelzés Magyarországon egyelőre nem része a KRESZ-nek, az európai terjedése miatt a hazai utazók számára is fontossá vált a jelentésének ismerete.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
A nők vagy a férfiak járnak jobban a magyar nyugdíjrendszerben?

A nők vagy a férfiak járnak jobban a magyar nyugdíjrendszerben?

Érvényesül-e a nyugdíjrendszerben a nemek közötti egyenlőség? A válasz mindenekelőtt attól függ, hogy érvényesül-e a munkaerőpiacon ez az egyenlőség? Egyenlő munkáért egyenlő bért kapnak-e a nők, vagy ez továbbra sem jellemző? S ha nem jellemző, akkor hogyan hat a nők számára hátrányos kereseti rés a nyugdíjvárományukra? Hogyan befolyásolja a nemek nyugdíjhelyzetét, hogy a nők tovább élnek, mint a férfiak, és emiatt özvegyi nyugdíjban jellemzően a nők részesülnek? A demográfiai, a foglalkoztatási és a szabályozási jellemzők alapján a nőknek vagy a férfiaknak kedvezőbb-e a helyzete a magyar nyugdíjrendszerben? Ezekre a kérdésekre keresem a választ.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×