Infostart.hu
eur:
385.18
usd:
331.88
bux:
120679.89
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt

A házastársak ötöde kémkedik párja után

A házastársak ötöde beleolvas társa e-mailjeibe és ellenőrzi a szöveges üzeneteket a telefonján, vagy azt, hogy milyen oldalakat látogatott meg az interneten - derül ki egy friss kutatásból.

A feleségek gyanakvóbbak, mint a férjek, legalábbis erre utal, hogy egy brit felmérés szerint a nők gyakrabban ellenőrzik párjuk e-mailjeit és sms üzeneteit, mint fordítva - olvasható abban a jelentésben, amelyet a London School of Economics és a Nottingham Trent University munkatársai állítottak össze több mint ezer brit házaspár megkérdezése nyomán.

A kutatókat meglepte, hogy milyen sokan "kémkednek" a házastársuk után. A vizsgálat vezetője elmondta: a tény, hogy a nők gyakrabban "túrnak bele" férjük számítógépébe, ellentmond annak a feltételezésnek, hogy kevésbé értenek a technikához. "Úgy tűnik, az asszonyok könnyen átugorják ezt az akadályt, ha a házasságuk forog kockán" - fűzte hozzá Ellen Helsper.

A résztvevőknek számos, az internethasználati szokásaikkal kapcsolatos kérdésre kellett válaszolniuk. Azt, hogy időnként belenéznek nejük levelezésébe, a férfiak 8 százaléka vallotta be, míg a nőknél 14 százalék volt az arány. A párok további 10 százalékának mindkét tagja beismerte, hogy néha átfutja társa e-mailjeit.

Az sms-eknél is hasonló volt az arány: a férfiaknak hét, a nőknek pedig 13 százaléka mondta azt, hogy időről időre meglesi, mit és kinek üzen telefonján a másik, az esetek további tíz százalékában pedig a párok mindkét tagja elismerte, hogy szokott kíváncsiskodni.

Ha valakinek van rejtegetni valója, de szeretné elkerülni a családi drámát, jobb, ha gyakran törli internetes böngészője előzményeit is, ezt a nők tíz, a férfiaknak pedig hat százaléka ellenőrzi.

A házas férfiak és nők egy százaléka odáig is elmegy, hogy olyan programot telepít a számítógépre, amely figyeli, mely oldalakat látogat meg a párjuk.

Címlapról ajánljuk

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

A befektetők a geopolitikai események értékelése mellett a vállalati gyorsjelentésekre is már figyelnek a héten, ugyanis az amerikai nagybankok megnyitották a jelentési szezont. A befektetők eközben szoros figyelemmel kísérik, hogy milyen hírek érkeznek az amerikai-dán egyeztetésekről, hiszen Donald Trump továbbra sem mondott le Grönland megszerzéséről, viszont Iránnal kapcsolatban mintha valamelyest enyhült volna az elnök álláspontja, legalábbis a tegnap esti kijelentései erre utalnak – részben emiatt korrigál az arany, az ezüst, és az olaj ára a korábbi emelkedés után. Közben a chiprészvények a tajvani TSMC erős negyedéves jelentése után kaptak egy lökést. Részvénypiacokon összességében pozitív a hangulat, emelkednek az európai és az amerikai részvények is, köztük a ma jelentő befektetési bankok. Itthon a Mol árfolyama ma is jelentős pluszban van, miután Szijjártó Péter arról beszélt, hogy közel a megállapodás a NIS szerb olajvállalatban lévő orosz tulajdonrész megvásárlásáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×