Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Ma Budapestre érkezik Károly herceg, a brit trónörökös

Magyarországra érkezik ma Károly brit trónörökös és Camilla hercegnő. A négynapos látogatás egyik fő témája a környezetvédelem kérdése lesz.

A hercegi pár különgépe délután száll le Budapesten. A walesi herceget és Cornwall hercegnőjét ezután Sólyom László köztársasági elnök fogadja majd a Sándor-palotában.

A négynapos látogatáson a hercegi pár találkozik Bajnai Gordon miniszterelnökkel is, valamint több budapesti programon vesz részt, egyebek mellett ellátogat a szentendrei skanzenbe.

A környezetvédelem és az éghajlatváltozás mellett a látogatás kiemelt témája az örökségvédelem, a tudásalapú gazdaság és az esélyegyenlőség is. A magyarországi látogatás egy regionális program része: a trónörökös és felesége Varsóból érkezik Budapestre, majd Prágába utazik tovább.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×