Infostart.hu
eur:
350.3
usd:
301.96
bux:
137602.78
2026. június 15. hétfő Jolán, Vid

Felébredt a hullaházban a tömegpánikban "meghalt" zarándok

Életre kelt egy indiai hullaházban az a zarándok, aki a hétvégén a több mint 150 halálos áldozatot követelő tömegpánikban elájult, és megtaposták.

Mange Ram elveszette eszméletét akkor, amikor több ezer ember egy indiai templomhoz zarándokolt. A menet közben földcsuszamlásról érkező hírek miatt pánik tört ki, a szűk ösvényen pedig egymást taposták agyon a zarándokok.

A 19 éves Ram a Times of India újságnak elmondta: a vasárnapi tragédia után egy kórház hullaházában ébredt fel. "Amikor felébredtem, egy sor boncolásra váró hulla között feküdtem. A torkom kiszáradt, így vizet kértem" - mesélte a fiatal férfi, akihez rögtön odarohantak a megdöbbent orvosok és ápolók.

"Megdöbbenhettek, ahogy látták, hogy egy halott életre kel" - mondta a zarándok, akinek orvosa úgy véli: a tömegpánik után az ösvényen fekvő eltaposott embereket feldobálták a teherautókra, és nem ellenőrizték szakszerűen, hogy mindenki halott-e, vagy vannak élők is közöttük.

Annak ellenére, hogy több mint 150 hívő halt meg a tömegpánikban, a zarándoklat órákkal az után, hogy összeszedték a holttesteket, folytatódott tovább.

A zarándoklaton az évek során már több haláleset is történt, a Himalája egyik hegycsúcsán fekvő templomhoz ugyanis nagyon keskeny ösvényen jutnak fel a hívek.

Címlapról ajánljuk
Módosította az Alaptörvényt az Országgyűlés: maximum 8 évig lehet valaki miniszterelnök

Módosította az Alaptörvényt az Országgyűlés: maximum 8 évig lehet valaki miniszterelnök

Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az Alaptörvény tizenhatodik módosítását, amely nyolc évben korlátozza a miniszterelnöki megbízatás maximális hosszát. Törölték az Alaptörvényből a Szuverenitásvédelmi Hivatal létrehozását megalapozó rendelkezést. Az Alaptörvény záró rendelkezéseit is kiegészítették, itt szerepel, hogy a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványoknak (kekva) az állam által juttatott vagyona visszaszáll az államra.
Tisza-kormány: Orbán Viktor jövőjéről is szavaztak, több fontos ügyben is dönt a parlament

Tisza-kormány: Orbán Viktor jövőjéről is szavaztak, több fontos ügyben is dönt a parlament

Magyar Péter miniszterelnök hétvégén dokumentumokkal igazolta, hogy az előző kabinet 2024 nyarán egy 500 fős migránstábor kialakítását készítette elő Vitnyéd-Csermajorban, amelyre mintegy egymilliárd forintot költöttek. A hétvégén kiderült: a kormány felülvizsgálja az idei költségvetést, a pedagógusok bérkorrekciójáról társadalmi egyeztetést indított, és új vezetőket nevezett ki az Alkotmányvédelmi Hivatal és a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat élére. Hétfőn délelőtt Magyar Péter közölte, ma megszavazza az Országgyűlés, hogy maximum nyolc évig lehet valaki magyar miniszterelnök.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×