Infostart.hu
eur:
391.89
usd:
340.49
bux:
122255.73
2026. március 18. szerda Ede, Sándor

Hangosabb zenére gyorsabban iszik a vendég

Hangosabb zenére többet és gyorsabban iszik a vendég, nagyobb kortyokban hajtja le italát - fedezték fel francia "kocsmakutatók", pontosabban alkoholizmussal foglalkozó tudósok.

Felmérésük során két kocsmát látogattak meg három szombaton és 40 férfit figyeltek meg, valamennyi 18 és 25 év közötti volt. Számításaik szerint nagyjából 3 perccel hamarabb öntöttek magukba a vendégek egy pohár vagy korsó sört, amikor a zene hangosabban szólt, mint amikor halkabban. A csaposok be voltak avatva a felmérésbe, ők csavarták fel vagy le a hangerőt.

Hangos zenére fejenként átlagosan 3,4 ital fogyott, halkabbra csak 2,6. Egy korsó sör megivása 14 perc 51 másodpercről 11 perc 45 másodpercre gyorsult.

A kutatók tanulmányukban megjegyezték, hogy felmérésük eredményei csupán kisszámú alany megfigyelésén alapulnak. A zene hangereje és az ivászati sebesség közötti összefüggés magyarázataként arra gondolnak, hogyha hangosabb a muzsika, nehezebb beszélgetni, ami a pohár felé "taszítja" az embereket.

Címlapról ajánljuk
Négygólos vereséggel búcsúzott a Ferencváros az európai porondtól
európa-liga, nyolcaddöntő, visszavágó

Négygólos vereséggel búcsúzott a Ferencváros az európai porondtól

A Ferencváros nem tudta megtartani előnyét, 4–0-s vereséget szenvedett Bragában, s 4–2-es összesítéssel búcsúzott portugál ellenfelével szemben az Európa-ligától. Ezen a mérkőzésen nem volt esély a sikerre, a Ferencváros a teljes idényt tekintve azonban elismerésre méltó, emlékezetes kupamenetelést produkált.

Csizmazia Gábor: a Hormuzi-szoros ügyében Amerika nem engedhet, mert akkor a Nyugat gyengének tűnik

Donald Trump amerikai elnök felszólította szövetségeseit, hogy katonai erővel segítsék a Hormuzi-szoros blokádjának feloldását. Az InfoRádió mindennek a világpolitikára gyakorolt hatásairól kérdezte Csizmazia Gábort, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársát.
inforadio
ARÉNA
2026.03.19. csütörtök, 18:00
Borvendég Zsuzsanna
a Mi Hazánk EP-képviselője, a párt képviselő-jelöltje
Irán könyörtelen bosszút esküdött, óriásbombákat dobott le Donald Trump – Híreink percről percre az iráni háborúról szerdán

Irán könyörtelen bosszút esküdött, óriásbombákat dobott le Donald Trump – Híreink percről percre az iráni háborúról szerdán

Irán kedden este megerősítette, illetve bosszút esküdött Ali Laridzsáni, az iráni Legfelső Nemzetbiztonsági Tanács titkárának és Golamreza Szolejmáninak, az iráni Forradalmi Gárdához tartozó Baszidzs erők parancsnokának a halála miatt. Teherán bosszúból Izrael középső részét vette légi támadás alá, Ramat Gan városában ketten meghaltak. Az éjszaka folyamán az izraeli hadsereg közölte: folytatták a Hezbollah elleni csapásaikat Dél-Libanonban, miközben Bahrein, Katar, Szaúd-Arábia és az Egyesült Arab Emírségek mind iráni rakéták és drónok elfogásáról számolt be. Az Egyesült Államok Központi Parancsnoksága szerint 2,5 tonnás óriásbombákat vetettek be iráni rakétalétesítmények ellen a Hormuzi-szoros térségében, ugyanakkor Donald Trump többször elégedetlenségét fejezte ki a NATO-szövetségesek döntése miatt, akik nem küldtek hadihajókat a hajózási útvonal védelme érdekében. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×