Infostart.hu
eur:
390.67
usd:
339.95
bux:
120787.85
2026. március 17. kedd Gertrúd, Patrik

A fájdalmat is vállalja a filmsztár az esőerdők védelméért

Fájdalmas beavatkozással demonstrálta testén Harrison Ford, hogy a trópusi esőerdők kiirtása az egész bolygó életét befolyásolja. A közszolgálati reklámfilmet, amelyben gyantával tépik ki a mellszőrzetét, a Lost There, Felt Here (Ott eltűnt, itt éreztük) mottóval meghirdetett nemzetközi környezetvédelmi kampány számára forgatta.

Miközben a színész új Indiana Jones-filmjét népszerűsíti Cannes-ban, távollétében New Yorkban kedden megtartották a trópusi esőerdők kiirtása elleni kampány sajtókonferenciáját.

Ford, aki a programot útjára bocsátó washingtoni székhelyű Conservation International igazgatótanácsának tagja, ritkán vállal ilyen típusú tévéreklámokat, de ezúttal szó nélkül elfogadta a forgatókönyvet.

""Ott voltam, amikor felvették. Valóban fájdalmas volt. Látszott az arcán, hogy nem csak megjátszotta" - árulta el a szervezet vezetője.

"Amikor esőerdőket irtanak és égetnek fel, tonnaszám kerül a széngáz a levegőbe, amit belélegzünk. Az esőerő minden darabja, amit ott tépnek ki, minket sebez meg" - érvelt a hirdetésben Ford.

A környezetvédő szervezet szerint a trópusi esőerdők kiirtása az üvegházhatást előidéző káros gázok legalább 20 százalékát engedi a légkörbe: többet, mint amennyit a világ összes autója, teherautója és repülőgépe.

A manhattani sajtóértekezleten Bharrat Jagdeo, Guyana elnöke elmondta, hogy országában az amazonasi esőerdők 80 százalékát sikerült megőrizni, és egyben felajánlotta, hogy vegyék nemzetközi védnökség alá ezt az erdőséget, és cserébe támogassák anyagilag az országot a környezet megkíméléséért. "Értékesebbé kell tennünk a fák életben hagyását a kivágásuknál" - fogalmazott az elnök.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.18. szerda, 18:00
Rónai Sándor
a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője, a párt képviselőjelöltje
Folyamatosan bombázzák az olajállamokat, európai atomhatalom küld hajókat a Közel-Keletre - Percről percre tudósításunk az iráni háborúról hétfőn

Folyamatosan bombázzák az olajállamokat, európai atomhatalom küld hajókat a Közel-Keletre - Percről percre tudósításunk az iráni háborúról hétfőn

16 napja tart a háború a Közel-Keleten, egyelőre semmi jele a konfliktus de-eszkalációjának. Ma éjjel intenzív támadás érte Szaúd-Arábiát, a Közel-Kelet egyik legerősebb gazdasági és katonai hatalmát, 60 iráni drónt lőttek le a légtérben. Amerikai források szerint Donald Trump elnök fontolgatja, hogy megszállja az iráni olajexportér nagyjáért felelős Harg-szigetet, ha Irán nem áll le a Hormuzi-szoros blokkolásával. Franciaország hétfő este bejelentette, hogy megerősíti közel-keleti katonai jelenlétét és csapásmérő képességét és nyolc hadihajót, két helikopterhordozót és egy repülőgép-hordozót vezényelnek a térségbe.Közben sorra utasítják vissza az országok a részvételt Donald Trump Hormuzi-szorost biztosítani készülő katonai koalíciójában, amellyel kapcsolatban az elnök úgy nyilatkozott ma a Fehér Házban, hogy nem mindenki lelkesedik a tervekért. Izrael állítólag még legalább három hét háborúval tervez. A nap folyamán több támadás is érte az Egyesült Arab Emírségeket, a fudzsairai olajkikötő működését is le kellett állítani. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti háború hétfői fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×