Infostart.hu
eur:
361.54
usd:
311.08
bux:
131696.18
2026. május 15. péntek Szonja, Zsófia

Forradalmat robbanthat ki a Firefox

Jelentősen megváltoztathatja az internetes keresést a Mozilla készülő 3-as Firefox böngészője - állítják a fejlesztők. A jelenleg a piacon második, nyílt forráskódú program fejlesztése a bétatesztelés harmadik fázisánál tart és ha megjelenik, forradalmasíthatja az internetes keresést.

A Firefox új, harmadik generációs böngészője z új böngészőprogramot a felhasználók számára legfontosabb tevékenység, a keresés köré építették. Része lesz egy összetett keresőmotor, valamint közvetlenül a címsorból lesz képes könyvjelzők elhelyezésére, kedvencek megjelölésre.

A böngésző - mely alkalmas lesz a kapcsolat nélküli munkára is - fejlesztése jelenleg a bétatesztelés harmadik fázisánál tart. "Különféle módszereket találtunk arra, hogy olyan helyeket kutasson fel a browser, amelyek a legfontosabbak az adott felhasználók számára" - mondta a Mozilla Alapítvány elnöke, Mitchell Baker.

Például, ha begépeljük a "fényképezőgép" szót a címsorba, akkor az új Firefox listát készít azokról a felhasználó által a közelmúltban meglátogatott honlapokról, amelyeknek címében szerepel a fényképezőgép, vagy a kamera szó.

Az új program külsejének tervezésekor az egyszerűséget tartották szem előtt. A megszokott dolgokat ugyanott találja a felhasználó, az újdonságok pedig csak akkor bukkannak fel, amikor szükség van rájuk.

Az offline munkavégzést - például egy rossz lefedettségű helyen, vagy utazás közben, amikor nem tudunk a hálóra kapcsolódni - megkönnyíti, hogy az böngésző újabb változata sok olyan dologra is emlékszik, amelyek korábban feledésbe merültek, mihelyt megszakadt az internetkapcsolat.

A Firefox jelenleg a második legnépszerűbb böngészőprogram, ám 12 százalékos piaci részesedése eltörpül a Microsoft Internet Exploreré mellett.

Mitchell Baker ugyanakkor emlékeztetett, hogy amikor a Mozilla megjelentette a Firefox 1-et 2004 februárjában, akkor még mindössze egy alkalmazott és több száz külsős dolgozott a böngészőn. Mára 150 alkalmazott és több tízezer külsős és önkéntes dolgozik a nyílt forráskódú rendszeren világszerte.

Címlapról ajánljuk
Hortay Olivér a stratégiai tartalék újbóli felszabadítása után: Magyarország mennyiségi oldalról „rendben van”

Hortay Olivér a stratégiai tartalék újbóli felszabadítása után: Magyarország mennyiségi oldalról „rendben van”

A gazdasági és energetikai miniszter összesen 575 millió liternyi tartalék üzemanyag felszabadítására adott utasítást az ellátás zavartalanságának biztosítására; a biztonsági kőolajtermék-készletet legkésőbb június 30-ig vissza kell tölteni. Hortay Olivér, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia- és klímapolitikai üzletágvezetője szerint a döntés alapján az új kormány fenntartja a védett árat, az ehhez szükséges üzemanyag-mennyiséget a stratégiai készletek egy részének további felszabadításából fedezi.

Orbán Viktornak üzent Magyar Péter, keményen odamond

Az új miniszterelnök ismét a végkielégítésről posztolt.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×