Infostart.hu
eur:
362.92
usd:
311.18
bux:
151360.28
2026. augusztus 24. hétfő Bertalan

Fogyókúrázik? Nem mindegy, hogy hogyan - hasznos tanácsok

A felnőttek számára is fontos a rendszeres mozgás. Nemcsak a közérzetet javítja, hanem segít a felesleges kilók ledolgozásában vagy éppen abban, hogy megelőzzük a gyarapodásunkat. Nem mindegy azonban, hogy hogyan fogunk bele a sportolásba.

Az Országos Egészségfejlesztési Intézet életmód osztályának vezetője azt tanácsolja azoknak a felnőtt korúaknak, akik nem sportolnak, hogy olyan edzéstípust válasszanak, ami belefér az idejükbe, és amiben hamar sikerélményük lehet.

Monspart Sarolta volt tájfutó az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta: fontos a rendszeresség és a fokozatosság is, kezdetben azonban elegendő, ha valaki heti két alkalommal iktatja be a programjába a mozgást. Később azonban ezt növelni kell, aki pedig fogyni is szeretne, annak semmiképp sem elég a heti két edzés.

Jó, ha ebből az egyik a hétvégére esik. A két nap alatt ugyanis könnyebben kiszakítható a mozgásra fordított idő, és így a hétköznapokon csak egyetlen időpontot kell találni.

Az sem mindegy, hogy milyen mozgást választ az ember. Akinek ugyanis nincs például gömbérzéke vagy nem szokott hozzá a csapatsportokhoz, az hiába megy el valamilyen labdajátékot játszani, nem lesz sikerélménye. Ugyanígy ne válassza a futást az, aki sosem bírta a monotonitást. A sikerélmény már a sportos életmód kezdetén fontos.

Elmondta azt is: számos konditerem vagy sportközpont már gyermekmegőrzőt is üzemeltet, így azoknak sem lehet kifogásuk, akik kisgyermekre vigyáznak.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Szabó Zoltán „Topi”: katapultáláskor mintha minden lelassult volna

Balesetet szenvedett hétfőn tíz óra után kicsivel Szolnok katonai repülőterén a Magyar Honvédség egyik Gripen harci repülője. A bajba jutott gép pilótája Szolnok felé kanyarodott, hogy az ottani reptéren kényszerleszállással tegye le a gépet, de már nem sikerült teljesen végrehajtania a manővert, katapultálnia kellett. Hasonló történt 21 éve Szabó Zoltán „Topival”, aki egy lángoló MiG 29-esből katapultált.
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
Visszatért a bizonytalanság, vegyes zárás az amerikai tőzsdéken

Visszatért a bizonytalanság, vegyes zárás az amerikai tőzsdéken

Fokozott feszültség mellett indul a hét a világ tőzsdéin, a befektetők figyelme elsősorban az Egyesült Államok Iránnal szembeni új szankciós csomagjára szegeződik, amelynek részleteit ma ismertette Washington. Az amerikai pénzügyminiszter minden eddiginél súlyosabb pénzügyi offenzívát helyezett kilátásba, Teherán pedig azzal fenyegetőzik, hogy a gazdasági nyomás fokozása esetén leállíthatja a Perzsa-öböl olajexportját. Közben újabb fontos fejlemény érkezett az amerikai kötvénypiacról is: a pénzügyminisztérium a közel 1000 milliárd dolláros Treasury General Accountot is felhasználhatja a múlt héten kibővített hosszú lejáratú kötvény-visszavásárlási program finanszírozására. Ez jelentősen növelhetné Washington mozgásterét a hosszú hozamok leszorításában, miközben a magas amerikai kamatszintekkel, az adósságpályával és az inflációval kapcsolatos aggodalmak továbbra is meghatározzák a piaci hangulatot. Ezt követően eséssel kezdődött a hét az ázsiai tőzsdéken, Európában és az USA-ban pedig vegyes mozgásokat láthattunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×