Infostart.hu
eur:
355.66
usd:
302.34
bux:
133768.03
2026. május 8. péntek Mihály

Ismerős csodaszerek: halolaj, gomba, cékla

A magas koleszterinszint halolajjal, vagy olajos magvakkal gyógyítható, a cukorbetegség rostdús táplálkozással és gombával. Szinte minden Magyarországon termő zöldségnek és gyümölcsnek van gyógyító hatása - állítják a természetgyógyászok.

A gyógyító táplálékok nagymértékben hozzájárulhatnak a gyógyszerrel is kezelt betegek felépüléséhez- hangsúlyozta az InfoRádióban Mester Júlia orvos-természetgyógyász.

Azokban az országokban, ahol sok növényt esznek, szinte ismeretlen a vastagbéldaganat, vagy a -gyulladás. Az aranyér sem jellemző ezeken a helyeken.

A természetgyógyász szerint a gyógyító növényekből nem lehet olyan sokat enni, hogy az megterhelje a szervezetet, míg a medicinák könnyen túladagolhatók.

Az egészségre jótékonyan ható növények a már kialakult betegségeket is hatékonyan gyógyíthatják a gyógyszeres kezelés mellett. Megfelelő javulás esetén a gyógyszer el is hagyható.

A korpa vagy a hajdina kiment a divatból, bár nagyon egészségesek. A sárgarépát, a céklát és más gyökérféléket is mindenkinek ajánlják a gyógyítók, hiszen ezek számos betegséget megelőzhetnek. Ha kicsavarjuk a zöldségek levét, akkor azokat a káros anyagokat sem visszük be a szervezetünkbe, amelyek a környezetszennyezés miatt kerülnek a növényekbe.

Mester Júlia elmondta: a halolaj és az olajos magvak a magas koleszterinszintűeknek ajánlottak.

Cukorbetegeknek rostdús táplálékokat, vagy gombát kell fogyasztaniuk, ezek ugyanis magukba szívják a cukrot, és elhúzzák a szénhidrát felszívódását.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.05.08. péntek, 18:00
Navracsics Tibor
közigazgatási és területfejlesztési miniszter
Totálisan összeomlott Moszkva tűzszünete, Ukrajna megtalálta az oroszok gyenge pontját – Híreink az orosz-ukrán háborúról pénteken

Totálisan összeomlott Moszkva tűzszünete, Ukrajna megtalálta az oroszok gyenge pontját – Híreink az orosz-ukrán háborúról pénteken

Oroszország május 8. és 10. között tűzszünetet hirdetett, a második világháborús győzelem 81. évfordulója miatt – jelentette az orosz TASzSz hírügynökség a Reuters beszámolója szerint. Az ukrán elnök máris élesen bírálta a lépést. A Ria Novosztyi számolt be az orosz védelmi minisztérium közleményéről, amiben az egyoldalúan kihirdetett tűzszünet összeomlására adott válaszreakciókról beszélnek. Ukrán drónok május 7-én éjjel egy katonai logisztikai létesítményt támadtak meg a Moszkvai területen található Naro-Fominszkban. A Telegramon megjelent információk szerint a Nara termelési és logisztikai komplexumot érte találat. Ez a létesítmény az orosz védelmi minisztérium ellátóbázisaként és elosztóközpontjaként működik. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×