Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.1
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia
Caucasian angry and aggressive man threatening with fist.
Nyitókép: Andranik Hakobyan/Getty Images

Barátaikat is megrémítette a két fiatal agresszivitása

Brutálisan bántalmazott egy hajléktalant két fiatal, ezért a Győri Törvényszék társtettesként elkövetett testi sértés bűntette miatt a 20 éves vádlottat 3 év börtönbüntetésre, 17 éves fiatalkorú társát pedig három év javítóintézeti nevelésre ítélte, és kötelezte őket 600 000 forint bűnügyi költség viselésére – közölte a Győri Fellebbviteli Főügyészség.

A közlemény szerint a vádlottak még 2023 októberében barátaikkal együtt szórakoztak Sopronban, melynek során alkoholt ittak, kábítószert fogyasztottak.

A szórakozóhely közelében volt egy pavilon, ahol két hajléktalan töltötte az éjszakát; a hajnali órákban a fiatalokból álló társaság odament a pavilonhoz, s mivel az egyik vádlottat „zavarta” az ott alvó két személy, elküldte őket, majd minden ok nélkül az egyik hajléktalanra támadt, aki megijedt és elszaladt. A másik hajléktalan számon kérte, hogy a fiatal miért bántotta a társát, mire mindkét vádlott elkezdte ütni, rugdosni őt.

A két fiatal agresszív fellépése még a barátaikban is félelmet keltett, ezért nem mertek közbelépni – tették hozzá, azzal együtt, hogy a bántalmazás következtében a hajléktalan férfi életveszélyesen megsérült.

A Győri Ítélőtábla a kedden kihirdetett határozatában egyetértett a Győri Fellebbviteli Főügyészség álláspontjával. A vádlottak korábban többször követtek el bűncselekményeket, a hajléktalanok, azaz fokozottabban kiszolgáltatott személyek sérelmére elkövetett erőszakos bűncselekmények gyakoriak, ezért a kiszabott joghátrányok szükségesek és arányosak – áll a közleményben.

Megjegyezték, hogy az ítéletet az ügyész tudomásul vette, a vádlottak és védőik enyhítésért fellebbeztek.

Címlapról ajánljuk
Lefeleződött a kakaó ára, de mikor fogjuk végre mi is érezni?

Lefeleződött a kakaó ára, de mikor fogjuk végre mi is érezni?

2025-ben a kakaó ára ugyan korrigált a korábbi csúcsokhoz képest, de még mindig kétszerese a néhány évvel ezelőtti szintjének. Mivel a gyártók jellemzően 6–12 hónapos beszerzési ciklusokkal dolgoznak, a világpiaci ármérséklődés csak 2026 elején–közepén hathat a beszállítói árakra. Intődy Gábor, a Magyar Édességgyártók Szövetségének főtitkára az InfoRádióban azt mondta: a csokoládé árában ugyanakkor nem várható jelentős csökkenés, mert a kész termék mindössze 20 százalékát teszi ki a kakaó.
VIDEÓ
Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Néhány esztendeje egy vezető hazai politikus jelentette ki, hogy a vétójog az utolsó védőbástyája az európai sokszínűségnek és szuverenitásnak. Nos, a kormány tagjai – mint a dicső végvári vitézek büszke utódai – az elmúlt időben igencsak sűrűn gyakorolhatták a nemzeti szuverenitás védelmét, mivel jószerint csak azokat az EU-s kezdeményezéseket és indítványokat nem vétóztak meg, amelyek egy csepp áldozatot sem kívántak meg hazánktól. A megvétózott kezdeményezések sorába tartozott az Európai Tanács decemberi ülésének napirendjére tűzött, a Mercosur-országokkal (tagjai Argentína, Brazília, Paraguay és Uruguay, társult tagjai pedig Chile, Kolumbia, Ecuador, Guyana, Peru, Suriname és Bolívia) kötött új védintézkedésekről szóló megállapodás megerősítéséről szóló határozat is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×