Infostart.hu
eur:
386.26
usd:
331.71
bux:
118863.12
2026. január 13. kedd Veronika
Nyitókép: Pexels.com

Nyitott egy Shein-bolt Budapesten – vagy mégsem?

Jogi eljárás elé néz a Zuglóban a napokban nyitott Shein boltocska, a Shein cég ugyanis állítja: ebbe nem ők leheltek lelket, hanem valaki más.

Úgy tűnt, Shein bolt nyílt a zuglói Sugár üzletközpontban, a közösségi médiában megjelent felvételek szerint igen nagy tömeg verődött össze a nyitás napján.

A hvg.hu rákérdezett a nyitásra a kínai cégnél, főleg azért, mert a nyitást nem előzte meg semmilyen hírverés. A portál nem alaptalanul gyanakodott, a Shein cég ugyanis a megkeresésre válaszul úgy fogalmazott: Shein termékeket kizárólag online, a hivatalos weboldalon vagy alkalmazáson keresztül lehet kapni, "minden olyan magyarországi üzlet, amely azt állítja magáról, hogy Shein üzlet, nem a Shein által engedélyezett, és semmilyen módon nem áll kapcsolatban velünk, és nem tudjuk garantálni az általuk kínált termékek eredetiségét vagy minőségét".

Noha időről időre előfordul, hogy ilyen úgynevezett pop up boltokat nyitnak, de erről előzőleg mindig kommunikálnak.

Vásárlóik és a márka védelme érdekében jogi lépéseket is tesznek a bolt ellen.

Címlapról ajánljuk
Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×