Infostart.hu
eur:
386.36
usd:
328.31
bux:
111331.28
2025. december 30. kedd Dávid
Nyitókép: Pixabay

Ítélet született Írországban a "heroingépet" vezető magyar pilóta ügyében

Véget ért N. Zoltán magyar pilóta lassan egy éve tartó büntetőpere Dublinban. A férfit 2023 decemberének elején tartóztatta le az ír hatóság, mert a repülőgépe fedélzetén 60 kg nagy tisztaságú heroint találtak a rendőrök. A lefoglalt kábítószer feketepiaci értéke 8 millió euró, ami átszámolva 3,2 milliárd forintot jelent. A „csomag” N. Zoltán utasáé, A. Ignácé volt.

A csütörtök kihirdetett ítéletével a bíró nyolc évre küldi rácsok mögé N. Zoltánt azzal a kiegészítéssel, hogy a büntetése háromnegyed részének kitöltése után feltételesen szabadulhat. Beszámítja továbbá az elmúlt, közel egy év letartóztatásban töltött időt, így a férfi – jó eséllyel – öt év múlva hagyhatja el az ír börtönt – számolt be a Blikk.

Az elsőre szigorúnak látszó ítélet – ír jogászok szerint – valójában méltányosnak tekinthető, ugyanis az ítélkezési gyakorlat szerint ilyen súlyú bűncselekményért 12 és fél évnél indul az évek száma. N. Zoltánért azonban egy nagyon felkészült ügyvédi csapat szállt harcba, és David Powderly vezető védő irányítása alatt sikerült elérni, hogy az ügyész öt vádpontból négyet ejtsen vele szemben – olvasható.

„N. Zoltánnak semmi köze nincs a drogüzlethez, ő nem kereskedő, nem terjesztő, és még csak nem is csempész – mondta a lapnak az ügyvéd. – Ám mégiscsak a pilótája volt annak a gépnek, ami ezt a tetemes kábítószert hozta az országunkba, így – még ha gondatlanul is – elkövette a bűncselekményt” – tette hozzá az ügyvéd.

A csütörtöki ítélettel csak N. Zoltán vonatkozásában szűnt meg az eljárás, a kecskeméti lakcímmel rendelkező A. Ignáccal kapcsolatban tovább folyik az eljárás. Egyrészt, mert a vallomásában megerősítette, hogy N. Zoltánnak semmi köze a droghoz, sőt, tudomása sem volt a kábítószerről, így a csempészés vádját egyedül beismerte. Másrészt, mert az ír hatóságok egy másik, szintén szigorúan büntetendő cselekmény nyomaira bukkantak fotók és videók formájában A. Ignácz lefoglalt telefonján, így őt már hónapokkal ezelőtt átszállították egy másik, a szexuális ragadozók számára fenntartott fegyintézetbe – teszi hozzá a lap, amely az egykori vadászpilótát is megszólaltatta.

N. Zoltán az ügyvédjével a fellebbezés lehetőségét vizsgálják, ám nagy gonddal és óvatossággal kell ezt az eljárást kezelni, tudniillik egy fellebbezés kétélű fegyver: ugyanakkora az esélye egy enyhítésnek, mint egy esetleges súlyosításnak.

Címlapról ajánljuk
Dénes Ferenc: az amerikai tulajdonosok inváziója két szempontból is jót tesz az európai sportnak

Dénes Ferenc: az amerikai tulajdonosok inváziója két szempontból is jót tesz az európai sportnak

A 2025-ös év magyar sporteredményeiről, és a 2026-os év várható sportcsúcsairól is beszélt Dénes Ferenc sportközgazdász az InfoRádió Aréna című műsorában. Kiderül, miért tartja fontosnak a majd újdonságként ható halftime show-kat, s hogy miért lehet minta az Egyesült Államokban megszokott sportfogyasztás az európaiak számára.
Kritikus szinteken egyensúlyozik a forint

Kritikus szinteken egyensúlyozik a forint

Jelentős volatilitás mellett, de enyhe erősödéssel kezdte a hetet a forint árfolyama, ez pedig egyelőre a mai nap is folytatódni látszik. Mivel ezekben a napokban a megszokottnál alacsonyabb lehet a kereskedési aktivitás, a devizapiacon erősebb ingadozás figyelhető meg. A múlt hét elején látott 390 feletti euró-, és 331 feletti dollárárfolyamhoz képest jelentősen mérséklődött a jegyzés, az európai fizetőeszköz ellenében a 386-os, míg a dollárral szemben a 328-as szint közelében alakul a kurzus.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×