Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
Nyitókép: Pixabay

Ítélet született a Deák téri kettős gyilkosság ügyében

25 év fegyházbüntetést és 10 év közügyektől eltiltásra ítélték azt a fiatalt, aki négy éve halálra késelt két embert.

Cs. Krisztián felnőtt élete első napján részegen és beszívva szórakozott a barátaival, amikor megszúrta egy másik társaság két tagját. Egy bluetooth-os hangszóró ellopása okozta a két galeri közötti összetűzést - írja az Index.

2020 májusában a vádirat szerint Krisztián társaival az Erzsébet téri gördeszkapályánál voltak, amikor közülük az egyik lánynak megtetszett egy bluetooth-os hangszóró, ami más emberekhez tartozott a téren. Miután a lány elvette a hangszórót, azt a másik csoport három fiú tagja próbálta tőlük visszavenni, mire Cs. Krisztián egyiküket, a 16 éves Lászlót mellkason szúrta.

Lászlót a másodrendű vádlott, J. Marcell hétszer még fejbe is rúgta. Az elsőrendű vádlott, Cs. Krisztián a második áldozatot kétszer oldalba, kétszer pedig mellkason szúrta. A helyszínre kiérkező rendőrök hiába próbálták újraéleszteni a megszúrt fiatalokat, mindketten meghaltak.

A másodrendű vádlottat 7 év 6 hónap fegyházra és 6 év közügyektől eltiltásra, míg a harmadrendű vádlottat 5 év fegyházbüntetésre és 5 év közügyektől eltiltásra ítélték.

Két hete az első-, másod- és harmadrendű vádlott is kifejezte sajnálatát a történtek miatt az utolsó szó jogán. Ugyanakkor a harmadrendű vádlott elmondta, hogy ő csak ikertestvérét, a másodrendű vádlott J. Marcellt védte 2020-ban, és tulajdonképpen csak „rosszkor volt rossz helyen”.

A címlapkép illusztráció

Címlapról ajánljuk
Varga G. Gábor: még egy olyat, mint az azerbajdzsáni repülőgép szerencsétlensége volt, nem engedhet meg magának a légi közlekedés

Varga G. Gábor: még egy olyat, mint az azerbajdzsáni repülőgép szerencsétlensége volt, nem engedhet meg magának a légi közlekedés

Az orosz-ukrán háború az elmúlt három és fél évben jóformán az egész világon megváltoztatta a légi közlekedést, hiszen Ukrajna felett tilos civil gépekkel repülni, Oroszország légterét pedig a kölcsönös szankciók miatt számos légitársaság nem használhatja. Ez mindent átalakított: az útvonalakat, a menetrendeket és az árakat is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×