Infostart.hu
eur:
378.22
usd:
320.78
bux:
129160.12
2026. február 6. péntek Dóra, Dorottya
Étkezési Erzsébet-utalvány egy belvárosi élelmiszerüzlet kasszájában 2016. december 9-én. Az utalvány kibocsátója a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány, felhasználható készétel, valamint melegkonyhás vendéglátóhelyeken étkezési szolgáltatás vásárlására.
Nyitókép: Mohai Balázs

Pénzt nyúlt le, és saját klubkártyáját húzogatta a diákmunkás

A hatvani pénztáros cselekménye miatt büntetőeljárás indult, ennek során kiderültek az elkövetés részletei is.

A gyanúsított 2022 októberében és novemberében összesen 45 ezer forintot vett ki a kasszából több alkalommal akkor, amikor visszaadott a készpénzzel fizető vásárlóknak. A fiatal nő tudta, hogy a pénztárakat biztonsági kamera figyeli, mégis megkockáztatta azt, hogy a felnyíló pénzes kazettából kiemeljen egy-egy nagyobb címletű bankjegyet, amit azután a székében ülve egy gyors mozdulattal maga alá rejtett – közölte a HEOL.hu-val a Heves Vármegyei Főügyészség szóvivője.

Emellett a terhelt

visszaélt a nevére szóló klubkártyával is, amit néha lehúzott akkor, amikor a nála fizető vevőknek nem volt ilyen.

A kártyáján jogtalanul felhalmozott közel 40 ezer forintot a diákmunkás folyamatosan levásárolta a munkahelyén. A rendszeres haszonszerzésre irányuló bűncselekmény-sorozatnak az áruház biztonsági szolgálata vetett véget. Az elkövetőnek a lebukása utáni napon már nem kellett korán kelnie azért, hogy dolgozni menjen – tette hozzá Konkoly Thege László sajtószóvivő ügyész.

A Hatvani Járási Ügyészség az üzletszerűen elkövetett sikkasztás és csalás vétsége miatt folytatott nyomozás befejezését követően közvetítői eljárásra utalta az ügyet. Ez a vármegyei kormányhivatalnál eredménnyel zárult. A sértett és a károsult képviselője egyezségre jutott, aminek keretében a volt dolgozó bocsánatot kért, és – anyagi jóvátételként – 180 ezer forintot kifizetett a cég számára.

Az ügyészség a közvetítő által készített jelentés alapján határozattal megszüntette büntetőeljárást, amivel az ügy végérvényesen lezárult – olvasható.

Címlapról ajánljuk
Vietnám újabb amerikai inváziótól tart, és titkos védelmi terven dolgozik

Vietnám újabb amerikai inváziótól tart, és titkos védelmi terven dolgozik

Több mint fél évszázaddal a vietnami háború lezárása után a hanoi katonai vezetés továbbra is mély bizalmatlansággal tekint az Egyesült Államokra. Egy 2024-ben készült, most kiszivárgott katonai terv arra épül, hogy „Washington ürügyet kereshet egy újabb agresszió elindítására” – miközben hivatalosan, a két ország arról beszél, hogy soha nem volt ilyen jó köztük a partnerség.

Faragó Tamás a női vízilabda-Eb-ezüstről: „a világbajnokot és az olimpiai bajnokot megelőzve lett most második a csapat”

Ezüstérmes lett a magyar női vízilabda-válogatott a Madeirán rendezett Európa-bajnokságon. Az InfoRádió Faragó Tamás olimpiai bajnok vízilabdázót, a női csapat korábbi szövetségi kapitányát kérte értékelésre. Szerinte spirituális tudás kell egy döntő megnyeréséhez, de a női válogatott az elmúlt három világversenyen döntőt játszott, a fiatalok pedig már nyertek is ifjúsági játékosokként.
inforadio
ARÉNA
2026.02.06. péntek, 18:00
Zsigmond Gábor
a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója
Merényletet követtek el a hírhedt orosz kémfőnök ellen, masszív támadás sújtotta Oroszországot – Háborús híreink pénteken

Merényletet követtek el a hírhedt orosz kémfőnök ellen, masszív támadás sújtotta Oroszországot – Háborús híreink pénteken

Ismeretlen támadó több lövést adott le Vlagyimir Alekszejev altábornagyra, az orosz katonai hírszerzés vezetőjének első helyettesére Moszkvában péntek reggel. Alekszejevet vádolják a 2016-os amerikai választásokba való beavatkozás, illetve a Szergej Szkripal elleni merénylet megtervezésével is, de a Jevgenyij Prigozsin-féle Wagner-lázadás idején is fontos szerepet játszott. Abu Dzabiban csütörtökön véget ért az orosz, ukrán és amerikai részvétellel tartott béketárgyalások második köre. Áttörő eredményt most sem sikerült elérni, de megállapodtak 314 hadifogoly cseréjében, illetve a megbeszélések folytatásában. Vjacseszlav Gladkov, a Belgorodi terület kormányzója szerint péntekre virradóra az ukránok több rakétával támadták a régió központját, Belgorod városát, ahol súlyos károk keletkeztek. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×