Infostart.hu
eur:
362.39
usd:
310.19
bux:
0
2026. augusztus 21. péntek Hajna, Sámuel
Nyitókép: Chanin Wardkhian/Getty Images

A határon át üldözték az Ausztriában autót lopó magyar párost

Kőszegen fogták el őket.

Üldözés után Kőszegen fogták el az Ausztriában autót lopó párost – írja a vaol.hu.

A portál információi szerint egy kőszegi és egy szombathelyi férfi autót lopott el Ausztriában. Az osztrák rendőrök üldözőbe vették őket.

A hajsza a határon át is folytatódott, a párost végül a magyar rendőrök közreműködésével Kőszegen fogták el.

Az üldözőit lerázni próbáló sofőr behajtott egy kőszegi áruház parkolójába, de kijönni már nem tudott onnan, mert egy bécsi rendszámú, rendőrségi jelölés nélküli Volkswagen az útját állta. A két jármű összeütközött – írja a 112press.hu az esetről.

Információik szerint egy osztrák családi ház udvaráról lopott el egy Mitsubishi pickupot a páros, és az autót roncsolás mentesen tudták kinyitni és elindítani.

Úgy tudják, a kőszegi határátkelő előtt a rendőrök fizikai útzárat állítottak fel, amit a Mitsubishi áttört, majd Kőszeg irányába hajtott tovább.

A portál információit megerősítette a rendőrség, azt is elmondták, hogy a jármű vezetőjét a Kőszegi Rendőrkapitányságra előállították és gyanúsítotti kihallgatását követően őrizetbe vették.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: itthon is egyre nagyobb a „silver gazdaság” jelentősége

Szakértő: itthon is egyre nagyobb a „silver gazdaság” jelentősége

Már most több 65 év feletti él Magyarországon, mint 15 év alatti. De nem csak kihívást, lehetőséget is jelent, hogy öregszik a társadalom. Az idős korosztály hatalmas gazdasági potenciállal is bír, az általuk generált fogyasztás már csaknem a világ harmadik legnagyobb gazdasági erejévé vált – hívja fel a figyelmet az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője. Szegedi Andrea szerint Magyarország számára is komoly lehetőséget tartogat az úgynevezett „silver gazdaság”.

Forsthoffer Ágnes a megható pillanatait is megmutatja

A házelnök hivatalos oldalán egy videó jelent meg az ünnep emlékezetes momentumairól.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×