Infostart.hu
eur:
360.84
usd:
310.72
bux:
131696.18
2026. május 18. hétfő Alexandra, Erik
Nyitókép: Forrás: police.hu

"Realizáltam, hogy élet-halál között vagyok" – így lőttek rá a magyar rendőrökre

A rendőrök beszámoltak arról, mit éltek át az életveszélyes helyzetben.

Mint arról korábban az Infostart is beszámolt, hétfő reggel az M5-ös autópályán lövöldözéses autós üldözés történt, ahol végül két embercsempészt fogtak el, majd még 4 embert vettek őrizetbe.

Az üldözésről a Budapesti Rendőr-főkapitányság megosztott egy videót, amelyet a járőrautó fedélzeti kamerája rögzített. A videón jól látszik, ahogy az autópályán több lövést is leadnak. A járőrautó kamerája felvette, amint az egyik rendőr azt mondja, ne menjenek közel az autóhoz, hogy elkerüljék a sérülést. A kisteherautó végül a leállósávba állt, majd az embercsempészek a korláton átugorva a füves, erdős területre menekültek.

Bóna Eliza őrmester a police.hu oldalnak azt mondta, a lövöldözést egyből jelentette, de amikor az embercsempész feléjük lőtt, megijedt, hogy a többi autósnak vagy a kollégáinak baja esik. "Realizáltam, hogy fiatal vagyok, élet-halál között, és akkor gondoltam át, hogy

ott kell lenni fejben."

Az üldözés pillanataiban családtagjaira és a barátaira gondolt.

"Átugrottam a korláton, le a füves részre, ami eléggé csúszott" – számolt be az eseményekről Buzek Tamás Alex törzsőrmester. A fegyverét ő is elővette, mert az embercsempészek lőttek feléjük, látta a torkolattüzeket.

Miután átugrottak a kerítésen, már nem tudták követni őket. A hajszába bekapcsolódott a TEK műveleti egysége is, akik végül elfogták a feltételezett elkövetőket; két, magát iraki állampolgárnak valló férfit.

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter: a Lázár-minisztériumban talált dolgok miatt feljelentést teszünk

Videót tett közzé Magyar Péter miniszterelnök: az eddigi építési és közlekedési minisztérium épületében, ahol mostantól a Miniszterelnökség működik, többek között rengeteg Fidesz-pártszóróanyagot találtak. Mint fogalmazott, tiltott pártfinanszírozás és más bűncselekmények miatt feljelentést tesznek.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Kormányalakítás: heves vita alakult ki a fizetések körül; Magyar Péter a Kúria elnökét is menesztené

Kormányalakítás: heves vita alakult ki a fizetések körül; Magyar Péter a Kúria elnökét is menesztené

Magyar Péter miniszterelnök bejelentette: Orbán Viktor nem kapja meg a jelenlegi szabályok szerint neki járó 38,8 millió forintos végkielégítést. Eközben Magyar Péter felmentette a helyettes államtitkári pozíciójából Havasi Bertalant, aki közölte, hogy nem mond le a végkielégítéséről, és bíróságon is kész érvényesíteni a jogait. Havasi azt állítja, esetében nem több tízmilliós összegről, hanem hathavi fizetésről van szó, amelyet az utolsó fillérig követelni fog. Magyar Péter közben luxusberuházásokra hivatkozva követeli a Kúria elnökének távozását - Varga Zs. András korábban visszautasította a vádakat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×