Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil
Concept of wealth, personal savings and collecting money for retirement
Nyitókép: Bence Bezeredy/Getty Images

Milliókat, sőt még bankkártyás PIN-kódot is megszereztek a csalók

A Balassagyarmati Járási Ügyészség vádat emelt egy 30 és egy 28 éves férfival szemben, akik "unokázós" módszerrel becsapott idős sértettektől vettek át több millió forintot.

A banda 2021. május 20. és 2021. június 8. között országszerte 11 idős embert csapott be, alkalmanként több százezer forinttól közel négymillió forintig terjedő összegeket és arany ékszereket csaltak ki tőlük - írták a közleményben.

A csalásban többen is részt vettek, de voltak, akik az eljárás során ismeretlenül maradtak. Ők általában hozzátartozónak kiadva magukat azzal a történettel telefonáltak az idős sértetteknek, hogy csomagszállítást vállaltak, ám az egyik csomagban kábítószer volt, ezért elfogták és megverték őket, így pénzre van szükségük az ügyvédi költségek fedezésére, vagy mert pénz nélkül letartóztatásba, illetve börtönbe kerülnek, megverik őket.

A telefonos csalók azt mondták, hogy a pénzért az egyik barátjukat küldik el. Esetenként azt is kérték, hogy a vezetékes telefon zsinórját vágják el, vagy törjék össze a híváshoz használt mobiltelefont.

A 30 éves vádlott feladata az volt, hogy az összegek 10-20 százaléka fejében a pénzt elhozza a sértettektől, majd a 28 éves vádlott telefonos irányítása alapján meghatározott személyeknek kellett azt átadniuk.

Mivel a hívó fél a helyzetet úgy tüntette fel, mintha a sértettek szerettei életveszélyben lennének, ők

nem haboztak akár milliós összegeket is feláldozni, és átadták vagyonukat az autóval érkező vádlottnak, egy esetben a sértett bankkártyáját és az ahhoz tartozó pin-kódot is átadta a csalóknak

- írta az ügyészség.

A Balassagyarmati Járási Ügyészség a két vádlottal szemben több rendbeli csalás és információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntette miatt emelt vádat, mindkettejükkel szemben börtönbüntetés és közügyektől eltiltás kiszabására, valamint arra tett indítványt, hogy több millió forint polgári jogi igényt is fizessenek meg a sértetteknek, emellett a járásbíróság vagyonelkobzást is alkalmazzon velük szemben.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

A Digitális Polgári Körök által szervezett háborúellenes gyűlések közül a legnagyobbra került sor Szegeden szombaton, a Lázár János országjárásának szegedi programjával összekötött eseményen felszólalt a kormányfő is. Arról beszélt, hogy 2026 az utolsó választás az európai háború előtt, a szankciók és a háború 20 milliárd eurót vett el Magyarországtól, a javító-nevelő intézetek most nem jól működnek, a büntetés-végrehajtás alá kell rendelni őket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 20. 19:10
2025. december 20. 13:24
×
×
×
×