eur:
411.22
usd:
392.6
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Police.hu

Vodkából pancsolt „kézfertőtlenítőt” gyártottak és értékesítettek – képek, videó

A vád szerint két férfi és két nő a csalással 7 sértettnek összesen több mint 28 millió forint kárt okoztak.

A vádirat szerint a vádlottak közül az 54 éves férfi horgászcsalik előállításával és gyártásával foglalkozó céget vezetett, míg a 49 éves nő egy másik cég ügyvezetője volt. 2017 végén ismerkedtek meg egymással, majd üzleti kapcsolatban is álltak, aminek során szoros, bizalmi viszony alakult ki közöttük.

A koronavírus-járvány mindkét vádlott cégére nézve negatív hatást gyakorolt, ezért 2020 márciusában elhatározták, hogy a kézfertőtlenítőkre megnövekedett keresletet kihasználva, hatósági engedély nélkül, nagy tételben olyan alkohol alapú termékeket gyártanak, amelyeket fertőtlenítőszerként hirdetnek, majd azokat kiterjedt üzleti, illetve személyes kapcsolatrendszerük révén értékesítik – áll a Fővárosi Főügyészség sajtóközleményében.

A vádlottak a tervük megvalósításába bevonták a férfi 20 éves lányát, valamint a nővel párkapcsolatban élő 53 éves férfit is. Ezt követően – most már négyen – megállapodtak az engedéllyel nem rendelkező kézfertőtlenítőszerek előállításának, valamint értékesítésének részleteiben.

Megállapodásuk alapján, az engedély nélküli termékeket az 54 éves férfi és lánya X. kerületi családi házában állították elő úgy, hogy

a gyógyszertári alkohol helyett alapanyagként vodkát használtak fel.

Az alapanyagok beszerzését és a termékek gyártását elsődlegesen a két férfi végezte. A 20 éves nő ismerősi köréből vevőket toborzott, emellett a termékek előállításában és csomagolásában is részt vett. A 49 éves nő a termékeken gyártóként feltüntetett saját cége ügyvezetőjeként a pénzügyekért és a számlázásért felelt.

A vádlottak a különböző kiszerelésben előállított termékeket olyan matricával látták el, amely a termékek összetevőire, illetve bakteriális hatására vonatkozóan valótlan adatokat tartalmazott, nevezetesen, hogy a termék 96 százalékos gyógyszertári alkoholt tartalmaz, valamint „az ÁNTSZ által ajánlott összetevők alapján” készült. A valóságban azonban ezeknek

a termékeknek a vírusölő hatása nem volt megfelelő,

tényleges összetevői nem feleltnek meg a fertőtlenítőszerek jogszabályi előírásainak.

A vádlottak által előállított termék a világjárvány időszakában gyors és hatékony kézfertőtlenítőt kereső vevők megtévesztésére alkalmas volt. A vádlottak által szolgáltatott valótlan információk alapján a sértettek abban a hiszemben fizették ki a vételárat, hogy a koronavírus elleni védekezéshez hatékony terméket vásárolnak.

Az ügynek 7 sértettje van. Egyikük összesen csaknem 13 000 darab terméket vásárolt a vádlottaktól különböző kiszerelésben, összesen mintegy 20 millió forint vételáron. A többi sértett összesen még további csaknem 4500 darab terméket vásárolt, mindösszesen 8 millió forint vételáron.

A Budapest X. és XVII. Kerületi Ügyészség a vádlottakkal szemben üzletszerűen és bűnszövetségben elkövetett csalások bűntette, illetve vétsége miatt nyújtott be vádiratot a bíróságra. A kerületi ügyészség a vádlottakkal szemben végrehajtandó börtönbüntetés, valamint pénzbüntetés kiszabását indítványozta a vádiratban.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×