Infostart.hu
eur:
356
usd:
311.88
bux:
142467.45
2026. július 10. péntek Amália
Nyitókép: Magyarország Ügyészsége/YouTube

Nők válláról tépte le a táskájukat a tizenéves – videó

A fizikai erőszaktól sem riadt vissza.

A vádirat szerint a fiatalkorú vádlott – az elkövetések egy részében még 15, majd 16 éves fiú – 2020. május és június hónapokban 5 nőtől tulajdonította el a táskáját úgy, hogy azt letépte a vállukról, majd elszaladt. Egy későbbi, októberi esetben pedig meg is ütötte a sértettet azért, hogy a táskáját megszerezze – áll a Fővárosi Főügyészség közelményében.

A vádlott a vád szerinti bűncselekményeket többnyire a XX. kerületben, egy esetben a IX. kerület, Boráros téren, az októberi rablást pedig a XXII. kerületben követte el. Sétáló, megállóban várakozó, vagy hazafelé tartó sértetteket támadott meg.

Volt olyan eset, hogy

a néhány perccel korábban megszerzett, illetve eltulajdonított táskával menekülő vádlott, futás közben tépte le egy másik nő táskáját, és így már két táskával menekült tovább.

A májusi–júniusi lopások elkövetési értéke sértettenként mintegy 50-60 ezer forint között volt.

A vád szerint a fiatalkorú 2020. október 11-én ismerőseivel egy menetrend szerinti buszon utazott a VII. kerületből a XXII. kerület irányába. A fiatalok rágyújtottak, illetve hangoskodtak a buszon, ezért a XXII. kerület, Leányka utcai lakótelep megállónál a buszvezető felszólította őket, hogy szálljanak le a járműről. Ugyanennél a megállónál szállt le a sértett is, akire a vádlott felfigyelt. Szólt társainak, hogy mindjárt visszamegy hozzájuk, majd követni kezdte a nőt a társasház bejárati ajtajáig. A sértett kinyitotta a bejárati ajtót, belépett a lépcsőházba, majd közvetlenül mögötte belépett a vádlott is. A fiatalkorú támadó megragadta a sértett kezében tartott táskát és megpróbálta kitépni a kezéből, a nő azonban erősen ráfogott, így végül a vádlott elengedte a táskát, és az ajtón kívül maradt.

A sértett igyekezett becsukni a bejárati ajtót, ekkor azonban a vádlott belökte azt, majd belépett a lépcsőházba és

nagy lendülettel, ököllel megütötte a sértettet a fején.

Az ütés következtében a sértett a falra szerelt postaládákba ütötte a fejét, és a táskáját elejtve a földre esett, és rövid időre elvesztette az eszméletét. A 16 éves fiú ekkor felkapta a földről a táskát, és azzal együtt futva elhagyta a lakóépületet.

Az elkövetési érték 40 ezer forint volt.

A Budapesti I. és XII. Kerületi Ügyészség Fiatalkorúak Büntetőügyeinek Részlege a fiatalkorút üzletszerűen, dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás bűntettével, illetve vétségével, valamint az utóbb ismertetett esetben, rablás bűntettével vádolja, és fiatalkorúak börtönében végrehajtandó szabadságvesztés kiszabását indítványozza a vádiratban.

A vád szerint két esetben egy 17 éves lány is osztozott a zsákmányban a fiúval, őt a fiatalkorúak ügyésze orgazdasággal vádolja. Az ügyészség vele szemben közérdekű munka büntetést indítványozott.

Címlapról ajánljuk
Idén nagyon kevés lesz a krumpli, és az árán is variálnak az áruházláncok

Idén nagyon kevés lesz a krumpli, és az árán is variálnak az áruházláncok

A májusi fagyok miatt kevesebb burgonya terem az idén idehaza. Az újburgonyatermés akár 20-30 százalékkal is elmaradhat a várttól. A burgonya termőterülete 15-20 százalékkal csökkent – tette hozzá Csizmadi Imre, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Kertészeti és Beszállítóipari Országos Osztályának elnöke az InfoRádióban.
Dél-koreai óriás debütált a tőzsdén, még mindig őrületes hit van az AI-szektor mögött

Dél-koreai óriás debütált a tőzsdén, még mindig őrületes hit van az AI-szektor mögött

Az iráni helyzet eszkalációja miatt világszerte korrekció bontakozott ki a hét során a világ tőzsdéin. Csütörtökön viszont már emelkedtek az európai és amerikai részvénypiacok, péntek reggel pedig Ázsiában is jó volt a befektetői hangulat. A vezető ázsiai részvényindexek emelkedtek, a Kospi vezetésével, a dél-koreai tőzsdén újra nagyot mentek a technológiai cégek részvényei. A pénteki nyitás után az európai részvénypiacok mellett Amerikában is stagnálást láthatunk. Nagy érdeklődés mellett debütált a Nasdaqon a dél-koreai SK Hynix, amelynek részvényei pénteken 170 dolláros árfolyamon, mintegy 14 százalékos emelkedéssel nyitottak. Nap végére az amerikai tőzsdék szép pluszban zártak, az S&P 500 tőzsdeindex 0,38%-kal emelkedett, miközben a piac a jövő heti gyorsjelentési szezonra készül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×