Infostart.hu
eur:
361.08
usd:
317.74
bux:
144596.35
2026. július 28. kedd Szabolcs
18 éven felülieknek
Az ön által letölteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek.

Ha szeretné, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használjon szűrőprogramot

Megölte feleségét, mert azt hitte, az ördög beszél hozzá

Jogerősen kényszergyógykezelésre ítélte a Budapest Környéki Törvényszék azt a férfit, aki végzett a feleségével - tudatta a bíróság közleményben.

Az eljárás adatai szerint a vádlott és a sértett húsz éve ismerték egymást, 2012 óta házastársak voltak. A vádlott 2010 óta bipoláris affektív zavarban szenvedett, gyógyszereit rendszertelenül szedte, az orvosi kezelésekre nem megfelelő gyakorisággal járt. A nő tudott férje betegségéről, orvosi ellátását gyakran ő kezdeményezte.

A vádlott állapota 2019 szeptemberétől romlott, kezelőorvosa munkaképtelennek nyilvánította. 2019 októberében új gyógyszert írtak fel a vádlottnak, azonban állapota tovább romlott. Emiatt 2019. november 7-én felesége kíséretében a férfi ismét felkereste orvosát, aki újabb gyógyszert írt fel számára. Miután a vizsgálat véget ért, a házaspár hazatért és a férfi különböző kapszulákat vett be.

Másnap hajnalban a férfi felébredt, dühös lett és úgy érezte, hogy felesége korlátok közé szorítja. Szólt a feleségéhez, aki válaszolt neki, azonban a vádlott úgy érezte, hogy az ördög beszél hozzá. Ekkor magához vett egy kést, azzal többször megszúrta, majd különböző módon bántalmazta a nőt, akinek az ágyát is megpróbálta felgyújtani. Aztán a kora reggeli órákban a vádlott autóval az Érdi Rendőrkapitányságra hajtott és bejelentette, hogy megölte a feleségét.

Az ügyészség különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés miatt emelt vádat az ügyben.

Az együttes igazságügyi elmeorvos-szakértői és pszichológus szakértői vélemény alapján a bíróság megállapította, hogy a vádlott a cselekmény idején olyan kóros elmeállapotban szenvedett, ami miatt képtelen volt tette következményeinek felismerésére és az ennek megfelelő cselekvésre. Ugyanakkor betegségéből adódóan a vádlott esetében fennáll a bűnismétlés veszélye.

A Budapest Környéki Törvényszék csütörtökön távmeghallgatás útján megtartott nyilvános előkészítő ülést követő tárgyaláson a különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés miatt emelt vád alól a férfit felmentette, egyúttal elrendelte kényszergyógykezelését. Az elsőfokú ítéletet valamennyi fél tudomásul vette, így az jogerős.

Címlapról ajánljuk
Csizmadia Ervin az Arénában: mi lesz Orbán Viktor sorsa?

Csizmadia Ervin az Arénában: mi lesz Orbán Viktor sorsa?

Jelenleg nincs személyi kihívója Orbán Viktornak a Fidesz élén, ám az is látszik, hogy a párt nem olyan egységes, mint amilyennek eddig mutatta magát – vélekedett az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmadia Ervin politológus, a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója, aki nem számít gyors döntésekre Orbán Viktor jövőjét illetően.

Közlekedési tarifák, menetrendek – szavazásdömping az Országgyűlésben

Miután az Országgyűlés megszavazta a vagyonvisszaszerzési hivatal felállítását, újabb kérdésekről is döntött az uniós pénzek hazahozatala kapcsán: például országos közlekedésszervező jön létre, amely dönt a tarifákról, menetrendekről, egy másik szervezet feladata pedig a járművek beszerzése lesz. Megkezdődött az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról szóló javaslat vitája. Benyújtották közben a szakképzési centrumokban a kancellári munkakört január 1-jével megszüntető törvénymódosítást is az Országgyűlésnek.
Megsúgta a dörzsölt befektető: ezekben a forró állampapírokban lát most óriási fantáziát

Megsúgta a dörzsölt befektető: ezekben a forró állampapírokban lát most óriási fantáziát

Az olasz Azimut Csoport egyik alapkezelője szerint a japán államkötvények kínálják jelenleg a globális kötvénypiac egyik legvonzóbb lehetőségét, még annak ellenére is, hogy sokan rendkívül kockázatosnak tartják azokat - írja a Bloomberg. Nicolo Bocchin, a 180 milliárd dolláros vagyont kezelő társaság dubaji székhelyű, kötvényekért felelős globális vezetője arra számít, hogy a japán jegybank nem fogja agresszíven emelni a kamatokat, mivel véleménye szerint a piac túlbecsüli a szigetország inflációs kilátásait.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×