Infostart.hu
eur:
381.92
usd:
327.67
bux:
109259.46
2025. december 5. péntek Vilma
Nyitókép: Police.hu

Beleszédül a radar, úgy száguldoznak a 44-es úton "kiló ötvennel"

A megengedett 110 sem elég egyeseknek, a jelek szerint nem is keveseknek Békés megyében.

A 44-es számű főút Békéscsaba és Gyula közötti szakaszán pár óra leforgása alatt három autóst is sikerült lefotózni, aki minimum 150-nel ment - írja a Beol.hu Békés megyei portál.

A mérőponton a megengedett legnagyobb sebesség 110 km/h.

Az egyik sofőr 51-gyel, a másik 49-cel, a "bronzérmes" 41-gyel lépte túl a határt a terminusban, ez utóbbi még vontatott is valamit.

A gyorshajtás a megyében is évek óta a vezető baleseti okok között van. Ezért a rendőrség ismételten kéri a közlekedőket, hogy tartsák be a sebességhatárokat.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
Új járvány van felfutóban Magyarországon is - Mi lesz ebből?

Új járvány van felfutóban Magyarországon is - Mi lesz ebből?

Jelentős terjedésben van Magyarországon is a Hepatitis A vírus, az idei évben hivatalosan is 1800 esetet azonosított a járványügyi hatóság, ami a sokszorosa az elmúlt években látott megbetegedések számának. Az NNGYK a tavaszi közleménye után idén ősszel is tájékoztatást adott a helyzetről, megemlítve, hogy továbbra is terjed a vírus és azt is részletezte, hogy mi a legjobb megelőzés. A Semmelweis Egyetemhez tartozó, Oroszi Beatrix által vezetett Epidemiológiai és Survaillance Központ pénteken friss helyzetértékelést adott ki. Ezek szerint a terjedésért direkt, indirekt úton az emberi kontaktusok felelősek. Európában több környező ország is érintett: Csehországban és Szlovákiában a legmagasabb az esetszám és a halálesetek száma; Magyarországon és Szlovákiában a gyermekek körében fordul elő több eset, míg Csehországban és Ausztriában a felnőttek körében jelentik a legtöbb esetet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×