Infostart.hu
eur:
362.51
usd:
310.46
bux:
0
2026. augusztus 23. vasárnap Bence

Tűz volt a budai Várban

Az ünnepi rendezvényekre állították föl azt az ideiglenes vendéglátóhelyet, amely hajnalban leégett.

Kisdi Máté, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője elmondta, hogy a mintegy 100 négyzetméteres létesítményt az augusztus 20-i ünnepségekre húzták fel ideiglenesen az Oroszlános udvarnál.

Hozzátette, hogy a fővárosi tűzoltók öt gépjárművel vonultak a helyszínre, a lángokat két vízsugárral oltották el.

A tűzben senki sem sérült meg.

Címlapról ajánljuk
Szerdára helyreáll a paksi termelés – bejelentés 56 70. évfordulójával kapcsolatban is

Szerdára helyreáll a paksi termelés – bejelentés '56 70. évfordulójával kapcsolatban is

A kormányfő paksi sajtótájékoztatóján vasárnap délelőtt bejelentette, szerdára visszaáll az energiatermelés a Paksi Atomerőműben. A kormányfő arról is beszélt, hogy 1956 70. születésnapját a hazai vállalatok hozzájárulásával kívánja megszervezni a kabinet, ebből pedig hagyományt is szeretne teremteni.

Hol van nagyobb biztonságban a rolleres, az úttesten vagy a járdán? Szakértő az Arénában

Az új KRESZ a mikromobilitási eszközök helyzetét is rendezheti. Az eddigi jogszabályok ugyan járműnek tekintették ezeket, de nem voltak kategorizálva, így nem volt egyértelmű, hogy milyen védőfelszereléssel, hány éves kortól és pontosan hol lehet az ilyen eszközökkel közlekedni – erről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Major Róbert rendőr ezredes, az NKE Közbiztonsági Tanszékének vezetője.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×