Infostart.hu
eur:
379.51
usd:
319.98
bux:
0
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia

Megtalálta a rendőrség az ellopott Kodályt

Őrizetbe vettek a rendőrök egy férfit, aki beismerte, hogy leszerelte és ellopta a Kodály Zoltánt ábrázoló szobrot a kecskeméti Kéttemplom közből, majd meg is találták az elrejtett alkotást - közölte a rendőrség a honlapján.

A kecskeméti férfi még karácsony első napján hajnalban lopta el az ötven centiméter magasságú bronzszobrot. A rendőrség csütörtökön vette őrizetbe a 37 éves férfit, aki először tagadta a bűncselekményt, de pénteken részletes beismerő vallomást tett.

Az ellopott alkotást egy ingatlan udvarán elrejtve találták meg.

A férfival szemben lopás miatt indított eljárást a Kecskeméti Rendőrkapitányság.

Szervátiusz Tibor Csak tiszta forrásból című alkotását 2016 májusában avatták fel a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem kecskeméti Kodály Zoltán Zenepedagógiai Intézete előtt. A szoborpáros másik tagját, a Bartók Bélát ábrázoló alkotást tavaly szeptemberben lopták el, azóta sem került elő.

Címlapról ajánljuk
Így változott meg az magyar–amerikai viszony egy év alatt

Így változott meg az magyar–amerikai viszony egy év alatt

180 fokos fordulatot vettek az amerikai-magyar kapcsolatok Donald Trump újbóli beiktatása után – erről beszélt az InfoRádióban az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elnöke. Törcsi Péter szerint ez a mostani a jó viszony is a tétje az áprilisi országgyűlési választásoknak.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×