Infostart.hu
eur:
389.44
usd:
332.17
bux:
109404.09
2025. december 18. csütörtök Auguszta

Letartóztatták a rendőrt halálra gázoló férfit

Letartóztatta a rendőrt halálra gázoló férfit a Pesti Központi Kerületi Bíróság vasárnap - olvasható a Fővárosi Bíróság honlapján.

A hivatalos személy sérelmére elkövetett emberöléssel és közúti veszélyeztetéssel gyanúsított férfi előzetes letartóztatását egy hónapra rendelte el az elsőfokú bíróság, melynek döntése jogerős. A letartóztatás indoka, hogy a bíróság szerint fennáll a szökés, elrejtőzés, illetve a bűnismétlés veszélye.

Az eddigi adatok szerint a többszörösen büntetett előéletű P. Zoltán jogosítvány nélkül vezette azt az autót, amivel péntek délután a Keleti pályaudvarnál halálra gázolta az őt megállítani próbáló rendőrzászlóst, majd tovább hajtott.

A férfi az eljárás során már részletes vallomást tett, és nagyrészt elismerte a bűncselekmény elkövetését.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Égő gumi füstje a szállodában, akár vasárnapig elhúzódó csúcs Brüsszelben – információk a helyszínről

Égő gumi füstje a szállodában, akár vasárnapig elhúzódó csúcs Brüsszelben – információk a helyszínről

Az eredetileg csütörtökire tervezett uniós csúcstalálkozó Brüsszelben a helyszínről származó információk szerint akár vasárnapig is eltarthat, erre célzott Ursula von der Leyen EB-elnök, de Orbán Viktor miniszterelnök is. Brüsszel városvezetésének képességeit próbára teszik a párhuzamos, nem kizárólag békés események, de az újságírók sincsenek könnyű helyzetben, a szállodájuk előtti területen égtek éjjel az olajos hordók, bennük a gazdák által hozott gumikkal.

Két új közvélemény-kutatás, homlokegyenest ellentétes eredménnyel

A Nézőpont Intézet friss felmérése szerint listán a Fidesz 46, míg a Tisza Párt 39 százalékos eredményt érne el, ha most lennének a parlamenti választások. A Medián viszont nemrég azt mérte, hogy a Tisza a teljes szavazókorú népességben 5, míg a választani tudó biztos szavazók körében 10 százalékkal előzi meg a Fideszt. A 40 évnél fiatalabbak között 57 százalékos a Tisza Párt támogatottsága.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.18. csütörtök, 18:00
Lehel László
a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója
Megszólalt az MNB alelnöke, itt a fordulat a devizapiacon

Megszólalt az MNB alelnöke, itt a fordulat a devizapiacon

Jelentős mértékben gyengült a magyar fizetőeszköz árfolyama az elmúlt napokban az euróval és a dollárral szemben. A piaci mozgás hátterében nagyrészt az MNB keddi sajtótájékoztatóján elhangzott gondolatok állnak, amelyek a magyar jegybank lazuló előretekintő iránymutatását és - az adatok megfelelő alakulása esetén - a kamatcsökkentési ciklus megkezdését vetítették előre. Az MNB kommunikációs hangvételének puhulására erős piaci reakció érkezett: a forint árfolyama a döntés óta közel 6 egységet emelkedett az euróval és a dollárral szemben is, ami körülbelül 1,5 százalékos gyengülésnek felel meg. A forint gyengülő tendenciája ma is folytatódott (az euró jegyzése már az október vége óta nem látott 390-es szint felett is járt), Kurali Zoltán MNB-alelnök óvatosságot hangsúlyozó megszólalása azonban fordulatot hozott a devizapiacokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×