Infostart.hu
eur:
386.23
usd:
331.64
bux:
120651.59
2026. január 14. szerda Bódog
Nyitókép: Pixabay

Állt már bíróság előtt a Lurdy Házban történt verekedés egyik arab főszereplője

A férfi testi sértés miatt korábban felfüggesztett börtönbüntetést kapott.

Több lap mellett a Mandiner írja azt, hogy a Lurdy Házban történt pénteki tömegverekedésben egy szír és egy jordániai család tagjai estek egymásnak, akiknek már régóta gondjuk volt egymással.

A férfi, akit őrizetbe vettek a rendőrök, épp a próbaidejét töltötte.

Ahogy az Infostarton is beszámoltunk két arab társaság egy rendezvény után esett egymásnak a bevásóárléközpontban.

Az Egyiptomiak Magyarországi Kulturális egyesülete hirdette meg a programot, amely állítólag békésen zajlott. Az egyesület elnöke úgy tudja, régi viszály okozta a családok közti verekedést. Egy férfi akkora ütést kapott, hogy életveszélyes koponyasérüléssel szállították kórházba.

Eddig három férfit hallgattak ki gyanúsítottként, egyet közülük őrizetbe vettek. A fővárosi főügyészség szóvivője, Bagoly Bettina az RTL-nek elmondta, hogy az őrizetbe vett férfi nem ismerte el vétségét – sőt, panasszal élt a gyanúsítás miatt.

Azt állította, hogy azért ütött, mert a másik család provokálta. A férfi korábban testi sértés miatt felfüggesztett börtönbüntetést kapott, próbaideje alatt követte el az újabb bűncselekményt.

Címlapról ajánljuk
Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

„Alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államok és Dánia között Grönland jövőjéről, de folytatódnak a tárgyalások a vita rendezése érdekében – jelentette ki Lars Lokke Rasmussen dán külügyminiszter Washingtonban szerdán éjjel, miután Grönland külügyminiszterének oldalán tárgyalt J. D. Vance amerikai alelnökkel és Marco Rubio külügyminiszterrel. Az Egyesült Államoknak továbbra is célja a Grönland felletti ellenőrzés megszerzése – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök a tárgyalások után.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Szakadatlan a feszültség a Közel-Keleten. Sajtóhírek szerint Donald Trump több opciót is mérlegelhet egy Irán elleni esetleges katonai beavatkozás kapcsán, miközben a teheráni rezsim brutálisan lép fel az országszerte zajló tüntetésekkel szemben. A német hatóságok arra figyelmeztetik a légitársaságokat, hogy kerüljék el az iráni légteret, a brit kormány pedig ideiglenesen bezáratta teheráni nagykövetségét a Politico értesülései szerint.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×