Infostart.hu
eur:
351.72
usd:
306.65
bux:
137625.54
2026. június 21. vasárnap Alajos, Leila

Renoirt loptak Bécsben

A tolvaj egyszerűen leakasztotta a képet egy aukciósház faláról és kisétált vele az ajtón.

Ellopták egy bécsi aukciósházból Pierre-Auguste Renoir francia impresszionista mester egyik festményét, az osztrák rendőrség három elkövetőt köröz.

A bécsi rendőrség közölte, hogy a nyomozás állása szerint hétfő kora este három elkövető ment be a Dorotheum aukciósházba, és egyenesen a második emeleten kiállított Renoir-festményhez tartott, amelyet szerda este árvereztek volna el.

Az elkövetők kivették a festményt a keretéből. "A három férfi különböző kijáratokon hagyta el az épületet, és elmenekült" - olvasható rendőrség közleményében.

"Profi elkövetőkkel állunk szemben", a megfigyelő kamerák azonban felvették a tetteseket - hangoztatta Patrick Maierhofer rendőrségi szóvivő.

A felvételek alapján a tettesekről készült fotókat a rendőrség szerdán közzétette.

A Golfe, mer, falaises vertes (Öböl, tenger, zöld szirtfalak) című 1895-ben készült, 27-szer 40 centiméter nagyságú, tengerparti tájat ábrázoló olaj-vászon kép értékét előzetesen 120-160 ezer euróra (39-52 millió forintra) becsülte az aukciósház.

A Dorotheum már levette aukciós listájáról a Renoir-művet.

Címlapról ajánljuk
Így profitálhatnak kisebb országok az AI-forradalomból

Így profitálhatnak kisebb országok az AI-forradalomból

A mesterséges intelligencia versenye nem csak a Szilícium-völgy és Peking története. Egyes kis országok aktívan keresik a piaci réseket, és néhányan meglepően jól céloznak. Íme, hat ország példája, amely megmutatja, hogyan lehet egy csekélyebb méretű államnak sikeres AI-stratégiája.

Horváth Péter: enyhül a létszámhiány, a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak

A Nemzeti Pedagógus Kar napokban újraválasztott elnöke szerint a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak, és ez érződik a létszámhiány enyhülésében is. Horváth Péter erről az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt, és kifejtette azt is, hogy az alapbérek 20 százalékát differenciált bérekre fordítanák.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×