Infostart.hu
eur:
356.85
usd:
309.28
bux:
132231.01
2026. június 11. csütörtök Barnabás

Ismét lezárták az M2-es egy szakaszát

Az M2-es autóút fejlesztésének előkészítő munkálatai miatt csütörtök délelőtt 10 órakor mindkét irányban teljes szélességében lezárták az utat a sződligeti és a Vác-déli csomópont között, a forgalmat elterelik - közölte Pécsi Norbert Sándor, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. kommunikációs osztályának vezetője.

Szerdán ugyanilyen okból hasonló forgalomkorlátozás volt érvényben, akkor Dunakeszi és Göd között, de most a tervek szerint délután 3 óra helyett már 2 órakor újra rá lehet hajtani az M2-es érintett szakaszára.

Pécsi Norbert Sándor korábbi tájékoztatása szerint az autóút kétszer kétsávossá tétele, illetve a kivitelezési tervek elkészítése érdekében burkolatfúrásokat végeznek, valamint felmérik a teljes pályaszerkezet állapotát. A korlátozás idejére a forgalmat a szerdai gyakorlathoz hasonlóan a 2-es főútra terelik, ahol a gyorsabb haladás érdekében kikapcsolják a jelzőlámpákat. Ennek ellenére az M2-es és a 2-es út nagy forgalma miatt időszakosan torlódások alakulhatnak ki - mondta a szóvivő.

Hozzátette: azért döntöttek a teljes lezárás mellett, mert a munka így néhány óra alatt elvégezhető, míg félpályás korlátozás esetén ez több napot is igénybe venne. 

Címlapról ajánljuk
Jön a vagyonadó: Magyar Péter posztolt a kormányülés után

Jön a vagyonadó: Magyar Péter posztolt a kormányülés után

A szerdai kormányülésen a kabinet többek között arról is döntött, hogy 3,4 milliárd forintnyi rendkívüli forrást biztosít a kórházi klímaberendezések azonnali javítására és karbantartására – derül ki a miniszterelnök Facebook-bejegyzéséből.

Bendarzsevszkij Anton: ez most már trendforduló, Ukrajna megfordította a háború menetét

Egy háború legtöbbször nem statikus, hanem dinamikus, a jelenlegi szakasz azonban egyértelműen Ukrajnának kedvez, de ez nem jelenti azt, hogy Oroszország számára elúszott volna a háború – mondta az InfoRádióban az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója. Arról is beszélt, hogy az ukránok a drónhasználatban, a technológia és a mesterségesintelligencia-képességek terén kerültek fölénybe az oroszokkal szemben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.11. csütörtök, 18:00
Dénes Ferenc sportközgazdász
Dénes Tamás az InfoRádió főmunkatársa, futballtörténész és -szakíró
Megjött a hét egyik legfontosabb adata, Donald Trump bejelentésére vérengzés alakult ki a tőzsdéken

Megjött a hét egyik legfontosabb adata, Donald Trump bejelentésére vérengzés alakult ki a tőzsdéken

Tegnap megindult a profitrealizálás a technológiai cégeknél a Wall Streeten, ami végül felemás záráshoz vezetett, és Ázsiában is az eladók voltak ma fölényben. Európában szintén egyre rosszabb a hangulat, ez alól a magyar tőzsde sem kivétel, itthon a Mol vezeti az esést. Tovább rontotta a hangulatot, hogy Donald Trump jelezte: túl régóta húzódnak az Iránnal folytatott tárgyalások, és további lépéseket helyezett kilátásba az elnök. Javította viszont a képet, hogy a legfrissebb adatok alapján, meglepetésre a maginfláció csak kismértékben emelkedett Amerikában, ami ad némi mozgásteret a Fed számára.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×