Infostart.hu
eur:
364.34
usd:
315.64
bux:
149652.23
2026. augusztus 11. kedd Tiborc, Zsuzsanna

McCartney elfogadta Izrael bocsánatkérését

Fellép Tel Avivban Paul McCartney; a zenész 43 évvel az után áll színpadra Izraelben, hogy az ország vezetői lefújták a Beatles ottani koncertjét. Attól tartottak, hogy a gombafejűek dalai erkölcsi romlásba döntik az ifjúságot.

Az év elején London izraeli nagykövete, Ron Prosor elnézést kért a Beatles még élő tagjaitól, Ringo Starrtól és Paul McCartney-tól, és az elhunytak, John Lennon és George Harrison családtagjaitól, majd meghívta őket, hogy vegyenek részt zsidó állam fennállásának 60. évfordulója alkalmából tartandó ünnepségeken.

1965-ben politikai nyomásra maradt el a zenekar izraeli koncertje: az ország vezetői attól féltek, hogy a négy liverpooli zenész fellépése erkölcsi romlásba taszítja az ifjúságot.

Paul McCartney végül elfogadta a nagykövet meghívását, és szeptember 25-én Tel Avivban lép fel. "Már alig várjuk, hogy odaérjünk és zenéljünk" - lelkendezett az egykori gombafejű.

"Nagyszerű dolgokat hallottam Tel Avivról és Izraelről, de hallani és tapasztalni teljesen más. Remek estét tervezünk, jó lesz a hangulat" - tette hozzá McCartney.

A zenész idén több koncertet adott már világszerte, fellépett a kijevi Függetlenség Koncerten, szülővárosában, Liverpoolban, amely idén az Európa kulturális fővárosa címet viselte, és a Québecben, amely alapításának négyszázadik évfordulóját ünnepelte.

Címlapról ajánljuk
Megválasztották – Baka András a következő köztársasági elnök

Megválasztották – Baka András a következő köztársasági elnök

A nemzetközileg ismert jogászprofesszor, a korábbi Legfelsőbb Bíróság exelnöke lesz a következő államfő. Megvan a parlamenti titkos szavazás eredménye is.

Lakatos Mónika az Arénában: van, ami a sok időjárási rekordnál is érdekesebb ebben a nyárban

Több abszolút időjárási rekord is megdőlt júniusban és júliusban Magyarországon, de történt a rekordoknál is érdekesebb, ugyanakkor riasztóbb változás is az időjárásunkban – mondta Lakatos Mónika, a HungaroMet éghajlatkutatója az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.08.11. kedd, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Lezuhant egy ukrán MiG–29-es vadászgép, több ezer kilométeres mélységben csaphatott le Kijev – Háborús híreink percről percre kedden

Lezuhant egy ukrán MiG–29-es vadászgép, több ezer kilométeres mélységben csaphatott le Kijev – Háborús híreink percről percre kedden

Tűz ütött ki egy olajfinomítóban Oroszország távol-keleti részén, a jelentések az orosz-ukrán határtól mintegy 6000 kilomérerre fekvő Habarovszki határterületről, Komszomolszk-na-Amure városából érkeztek. Azt egyelőre nem erőstették meg, hogy valóban ukrán csapás miatt kapott-e lángra a finomító, Habarovszk ugyanis kívül esik minden ismert ukrán fegyver hatótávolságán. Az éjszaka folyamán ugyanakkor ukrán drónok vették célba az orosz online kiskereskedő, a Wildberries Voronyezs megyei logisztikai központját, amely lángokba borult - írja a Kyiv Independent. Hétfőn este az ukrán légierő közölte, lezuhant egy ukrán MiG-29-es vadászgép Odessza régióban, miközben megpróbált kilőni egy célpontot a levegőben. A pilóta sikeresen katapultált, kórházban ápolják. Cikkünk folyamatosan frissül a legutóbbi fejleményekkel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×