Infostart.hu
eur:
354.38
usd:
311.72
bux:
139624.46
2026. június 26. péntek János, Pál

Tigrisek támadtak a falvakra

Tigrisek ólálkodnak a bangladesi Sundarban mangrovemocsarakkal övezett falvaiban. Az elmúlt 15 napban a nagymacskák három embert és ötven marhát öltek meg.

Rendőrök, vadőrök és önkéntesek próbálják megvédeni a falvak lakosait máglyák gyújtásával.

A vadőrök szerint a tigrisek valószínűleg élelmiszer után kutatva jutottak a településekre.

A nagymacskák eredeti élőkörnyezetükben, elsősorban az erdős területek csökkenése miatt, nem találnak már elég húst.

A hatezer négyzetkilométeres, mocsaras területen nagyjából hárommillió ember él. A 2005-ös tigrisszámlálás szerint mintegy 400 nagymacskával osztoznak itt.

A Sundarbans mangrovelápjai az Indiával határos területen találhatók, nagyjából 400 kilométerre délnyugatra a bangladesi fővárostól, Dakkától.

A terület élővilágának törékeny egyensúlyát elsősorban az emberek hatalmas tömege és a környezetvédelmi szabályok gyenge érvényesítése veszélyezteti.

Címlapról ajánljuk
Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Jerome Powell Fedje válságokon lavírozó, adatfüggő stabilizátor volt. Kevin Warsh jegybankja ezzel szemben egyelőre egy inflációs horgonyt kereső intézményi reformkísérletnek tűnik. A tét nem csak az amerikai kamatszint. Ha a dollár erősebb lesz, annak hullámai elérhetik Európát, Közép-Európát és a magyar állampapírpiacot is.

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Az elmúlt napokban a technológiai részvényeket sújtó korrekció nyomás alatt tartotta a tőzsdéket még annak ellenére is, hogy a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, és a Hormuzi-szoros hajó forgalma szép lassan elkezdett normalizálódni. Úgy tűnik azonban, hogy a technológiai részvények újra erőre kaphatnak, hiszen a Micron memóriachipgyártó a tegnapi piaczárás után kifejezetten erős, és az elemzői várakozásokat jóval meghaladó negyedéves számokat közölt, miközben a Qualcomm jelentősen megemelte hosszú távú előrejelzését a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kereslet miatt - a két érintett részvény árfolyama elszállt, a bejelentések pedig újabb muníciót adhatnak az AI-trade-nek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×