392.95
365.77
66585.98

Futóverseny magas sarkúban

Sok nő még a busz után sem fut magas sarkú cipőben, nemhogy, így induljon egy futóversenyen. Pontosan ezt tette azonban 150 nő és egy vállalkozó kedvű férfi Amszterdam egyik legnagyobb bevásárló utcájában, amelyet ráadásul macskakő borít.

A cipősarkoknak legalább 7,5 centiméter magasnak kellett lenniük. Ezkenl futottak végig a résztvevők 75 métert.

Elsőként a 20 éves Nancy Karels teljesítette a sokaknak maratoninak tűnő távot. A lányon ráadásul - saját bevallása szerint - életében először volt magas sarkú cipő. Mindenképpen hozzá kell azonban tenni, hogy heti 5 napot fut.

Az egyetlen férfi résztvevő, Giel Beelen helyi rádió dj volt, aki a biztonság kedvéért kipárnázott ruhában és bukósisakban futotta végig a távot, és utolsóként ért célba.

A versenyt a Glamour divatmagazin rendezte, és az első helyezett 6.850 fonttel, vagyis több mint 2 és fél millió forint értékű új ruhával mehetett haza.