Infostart.hu
eur:
386.69
usd:
333.45
bux:
122322.54
2026. március 11. szerda Szilárd

Újabb műkincsrablás a karnevál alatt

Felbecsülhetetlen értékű műtárgyakat raboltak el egy Rio de Janeiro-i múzeumból; tíz napon belül ez a második műkincsrablás a városban.

A Rio City Múzeumba két fegyveres tört be, lefegyverezték az őröket, és Brazília gyarmati idejéből való tárgyakat, többi között egy elefántcsont markolatú szablyát, valamint egy gyöngyökkel és ezüsttel díszített tőrt vittek el.

Szakértők szerint a 11, részben aranyból készült műkincs történelmi értéke felbecsülhetetlen.

Február 24-én egy másik riói múzeumból Picasso, Dali, Matisse és Monet-festményeket raboltak el. A banditák menekülésükhöz mindkét esetben a riói karnevál tolongását használták ki.

A festményeket őrző múzeum 5 ezer dollár jutalmat ajánlott fel a képek visszajuttatásáért.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.11. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
Eltűnt a Porsche profitja, új stratégiát jelentett be a cég

Eltűnt a Porsche profitja, új stratégiát jelentett be a cég

Jelentősen romló számokról számolt be a Porsche a 2025-ös pénzügyi év után: a vállalat árbevétele és autóértékesítése is visszaesett, miközben az üzemi eredmény gyakorlatilag eltűnt. A német prémiumgyártó szerint a gyenge teljesítmény mögött közel 3,9 milliárd eurós rendkívüli tételek, a kínai piac gyengesége, az elektromos autók körüli nehezebb keresleti környezet és az amerikai vámok álltak, a menedzsment pedig már egy módosított stratégiával próbálja visszaállítani a jövedelmezőséget.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×