Infostart.hu
eur:
349.52
usd:
301.46
bux:
138393.99
2026. június 16. kedd Jusztin
Nyitókép: Facebook/Karácsony Gergely

Karácsony Gergely: semmilyen jogalapja sincs a gyanúsításnak, a bíróságig se jut el az ügy

A nyomozóhatóság jövő héten gyanúsítottként kívánja kihallgatni a főpolgármestert a június végi budapesti Büszkeség felvonulás megszervezése kapcsán. A főpolgármester kijelentette: nem haragszik a hatóságra, sokkal inkább a politikai rendszerre, amiért erre koncentrál, és például nem a Magyar Nemzeti Bank ügyére.

Rengetegen vettek részt június utolsó szombatján a Budapest Pride helyett megtartott Budapest Büszkeség Menetén. A felvonulást a rendőrség ugyan betiltotta, ám végül senki ellen nem indult eljárás. Karácsony Gergelyt azonban, mint a rendezvény szervezőjét, gyanúsítottként fogják kihallgatni a jövő héten.

„A gyanúsításnak nincs semmilyen jogalapja, hiszen a Budapesti Büszkeség Menet egy önkormányzati rendezvény volt. Ugyanakkor az eljáró hatóságoknak el kell játszaniuk a politikusok által kiosztott szerepet, de rájuk ezért nem is haragszom” – mondta az InfoRádióban a főpolgármester.

Hozzátette, véleménye szerint „világos látlelet Magyarország jogi állapotáról”, hogy egy jogszerű, szabad demonstráció megszervezéséért gyanúsítás jár, míg a Magyar Nemzeti Bank ügyében szerinte nem ilyen szorgalmas a hatóság a nyomozással. A városvezető hangsúlyozta:

a politikai rendszerre haragszik, amelyik „nem érti meg, hogy a szabadságot és a szerelmet nem lehet Budapesten betiltani”.

Karácsony Gergely nem tart tőle, hogy elmarasztalnák a fővárosi felvonulás megszervezéséért. Szerinte a vád el se jut majd a bíróságig, ám ha mégis, akkor „abszurd lenne és komolytalan”. Úgy véli, az, hogy a politika nyomást gyakorol a nyomozó szervekre, hogy ebben az ügyben eljárás induljon, illetve, hogy próbálja az ellenfeleket lejáratni, annak a jele, hogy a rendszer kétségbeesett helyzetben van.

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke közösségi oldalán azt írta, hogy bár nem tiszte megvédeni a főpolgármestert, aki ezt valószínűleg nem is igényli, de szerinte a magyar emberek azt várják, hogy a valódi bűncselekmények esetén, például „a Magyar Nemzeti Bank kirablása” ügyében legyenek ilyen aktívak a nyomozóhatóságok.

A főpolgármester korábbi kihívója, Vitézy Dávid nonszensznek nevezte a gyanúsítást. Mint írta, a Pride megrendezése körüli vita nem büntetőjogi, hanem politikai természetű, demokráciában pedig a politikai vitákat a választásokon szokták eldönteni, nem a rendőrségen.

Az InfoRádió kereste a fővárosi Fideszt is, ám ők nem kívántak nyilatkozni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Magyar Péter: „szégyelljék magukat!” – sürgősséggel tárgyalja az Országgyűlés a korrupcióellenes törvénycsomagot

Sürgős tárgyalásba vette az Országgyűlés az európai uniós forrásokhoz való hozzáféréshez szükséges 110 oldalas törvénymódosító javaslatot. A Fidesz és a KDNP nemmel szavazott, Magyar Péter miniszterelnök szerint az ellenzék nem akarja, hogy Magyarország hozzájusson a 6000 milliárd forintos uniós forrásokhoz. Görög Márta igazságügyi miniszter, az előterjesztő hangsúlyozta: Magyarország nem elveszíteni akarja az uniós forrásokat, hanem hazahozni és felhasználni, és nem új feltételeket teljesítenek, hanem 2022 óta ismert kötelezettségeket
Ian Bremmer: Nagyobb lett a valószínűsége a korábban elképzelhetetlennek gondolt geopolitikai eseményeknek

Ian Bremmer: Nagyobb lett a valószínűsége a korábban elképzelhetetlennek gondolt geopolitikai eseményeknek

Izgalmas pillanatokat élünk a nemzetközi politikában és a globális piacokon. A világban zűrzavaros helyzet alakult ki, elsősorban azért, mert az Egyesült Államok, amely továbbra is a domináns szuperhatalom, alapvetően megbízhatatlan szereplővé vált. Donald Trump aktívan bontja le azt a nemzetközi rendet, amelyet az USA az elmúlt 80 évben felépített és vezetett. Ennek ellenére a pénzügyi piacok szárnyalnak, nemcsak az USA-ban, hanem Kelet-Ázsiában, Dél-Amerikában és Európa nagy részén is. Vajon tévednek a befektetők, vagy a helyzet bonyolultabb annál, mint amit ez a látszólagos ellentmondás sugall?

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×