Infostart.hu
eur:
381.8
usd:
327.82
bux:
109235.43
2025. december 5. péntek Vilma
Karácsony Gergely főpolgármester (j) beszédet mond a Budapest Büszkeség rendezvényen (eredetileg Budapest Pride felvonulás) a Műszaki Egyetem előtt 2025. június 28-án.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Karácsony Gergely bajban van, de ennek örül

Gyanúsított lettem, és ha ebben az országban ez az ára annak, hogy kiálltunk a magunk és mások szabadságáért, hát akkor még büszke is vagyok rá - közölte Karácsony Gergely a Pride kapcsán.

A rendőrség a Pride után az közölte, hogy a résztvevők ellen nem, de a szervezők ellen indul eljárás. Karácsony Gergely főpolgármestert most gyanúsítottként fogják kihallgatni. Erről az érintett is beszámolt a közösségi oldalán.

Korábban már tudható volt, hogy a szervezők ellen a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozást folytat, ismeretlen tettes ellen.

Karácsony Gergely még a Pride előtt jelentette ki, hogy kizárólag övé a politikai és jogi felelősség, és szívesen áll bíróság elé azért, hogy megvédje Budapestet, ám úgy gondolta, hogy nem lesz érdemi vizsgálat.

A 444.hu ezzel kapcsolatban érdeklődött a rendőrségnél és az önkormányzatnál is. Az utóbbi közölte: "A főpolgármestert az eljáró nyomozó hatóság gyanúsítottként rövid úton idézte, a kihallgatására a jövő héten kerül sor".

A portál úgy tudja, hogy a Szivárvány Misszió Alapítványt, mint a rendezvény szervezőjét eddig semmilyen formában nem keresték meg a hatóságok az üggyel kapcsolatban.

Később Vitézy Dávid "nonszensznek" nevezte a főpolgármester meggyanúsítását.

Címlapról ajánljuk

A szuperkomputer nem bízik Lionel Messiben? Este sorsolás!

Pénteken, magyar idő szerint 18 órától rendezik a washingtoni John F. Kennedy Centerben a 2026-os labdarúgó-világbajnokság sorsolását. Az Opta elemző cég elkészítette esélylatolgatását: kiderült, matematikai képletek alapján mely válogatottak számítanak favoritnak. Ennek alapján (is) nagy biztonsággal megállapítható: európai vagy dél-amerikai győztest avatnak majd.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
Aukciós rekordok idén: Maurer és Moholy-Nagy az élen

Aukciós rekordok idén: Maurer és Moholy-Nagy az élen

Májusban a Sotheby’s New York aukciósházban értékesítették Moholy-Nagy László Am 3 (1923) című mesterművét, amely forintban számolva minden idők legdrágábban eladott, magyar festő által készített alkotása lett. Az értékesítés a 2025-ös féléves forgalom egyik legfontosabb hajtóerejének bizonyult, és hozzájárult ahhoz, hogy az év első hat hónapjának összforgalma meghaladja az előző két év azonos időszakának eredményeit - írja összesítésében a műtárgy.com.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×