Infostart.hu
eur:
384.89
usd:
333.96
bux:
0
2026. április 6. hétfő Bíborka, Vilmos
Nyitókép: Facebook/Temu

Már a Temu futárcégét is vizsgálja a hatóság

Panaszáradat öntötte el a közösségi médiát a futárcég megbízhatatlanságával kapcsolatban.

A Temu magyarországi futárszolgálata, az iMile Hungary több panaszt is kapott az online felületein olyan vásárlóktól, akik kifogásolták csomagjaik kiszállítását. Többen állították, hogy csomagjaik késve, vagy egyáltalán nem érkeztek meg, vagy olyan körülmények között történt meg a szállítás, ami veszélyezteti a csomag tartalmának minőségét - írja az economx.hu.

Bár a cég többször is ígérte, hogy javít a szolgáltatás színvonalán, a panaszok nem szűntek meg,. Ezért most a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) indított vizsgálatot az iMile-lal szemben. Ha a hivatal jogszabálysértést tapasztal, más hatóságokkal együttműködve

súlyos lépéseket tesz annak érdekében, hogy ne sérüljenek a fogyasztók jogai.

Az NKFH egyúttal arra is felhívta a figyelmet, hogy panasz esetén a vásárlók a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósághoz és a fogyasztóvédelmi hatóságként eljáró kormányhivatalokhoz is fordulhatnak.

Címlapról ajánljuk
Húsvéthétfő – egy nap életigenlésről, vízről, haddelhaddról, termékensyégről és egy nagy félreértésről

Húsvéthétfő – egy nap életigenlésről, vízről, haddelhaddról, termékensyégről és egy nagy félreértésről

Immár kilenc éve, hogy négy nap most egyben munkaszünet a nagypéntek piros betűs ünneppé tétele által, de a „kötelező pihenésnél” természetesen ez az ünnep is több, igaz, a „vallás” húsvétja után a hétfő már „a népé”. 1936-ban is az volt, a Kádár-korszakban is, hivatalos, törvény általi munkaszüneti nappá viszont mindössze az ezredforduló tája óta vált húsvéthétfőn. Úgyhogy adunk is rá néhány tippet, miután jól kilocsolkodtuk magunkat!

Védelmi Tanács: katonai védelem alá helyezik a Török Áramlat gázvezeték magyarországi szakaszát

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerint „terrortámadást készítettek elő a Török Áramlat vezetékkel szemben”. A Védelmi Tanács vasárnapi ülésén Orbán Viktor miniszterelnök elrendelte, hogy a Török Áramlat magyarországi szakaszát katonai védelem alá kell helyezni a szerb határtól a szlovák határig.
inforadio
ARÉNA
2026.04.07. kedd, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×