Infostart.hu
eur:
354.81
usd:
305.33
bux:
136102.26
2026. június 3. szerda Klotild
Zivatarfelhő és villám az égen Nagykanizsa felett 2022. augusztus 27-én éjjel. Napközben megnövekedhet a záporok, zivatarok esélye.MTI/Varga György
Nyitókép: MTI/Varga György

Kiadták a figyelmeztetést, már támadnak a felhőszakadások

Elsőfokú, citromsárga riasztást adott ki zivatarok kialakulása miatt a HungaroMet.

Az érintett területeken elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként megerősödhet a szél, és jégeső is előfordulhat – írja a katasztrófavédelem.

A HungaroMet elsőfokú figyelmeztetése jelenleg Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar és Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye kivételével az egész országra,

felhőszakadás miatt pedig Vas, Veszprém, Fejér, Zala, Somogy, Tolna, Baranya és Bács-Kiskun vármegyére terjed ki.

A Kiderül vészjelezésében azt írja, hogy elsősorban a Dél-Dunántúlon a zivatarokat felhőszakadás (~ 30 mm) kísérheti.

fotó: Kiderül
fotó: Kiderül

Éjszakára nagyrészt lecseng a zivatartevékenység, de egy-egy helyen a Tiszántúlon még előfordulhat dörgés, villámlás. Holnap a déli óráktól többfelé várható zivatarok kialakulása, amelyek környezetében általában viharos (60-80 km/h) széllökés, intenzív csapadék (15-25 mm) és jégeső (ált. 2 cm alatti átmérő) előfordulhat. A zivatarok estére sem csengenek le.

Az Időkép azt közölte 11 órakor, hogy délen és a Dunántúlon már többfelé esik, északkeleten viszont még napos volt a reggel.

A HungaroMet pedig animációt is mutatott az országba belépő zivatarokról.

Annyit tettek hozzá, hogy a vártnál is lassabban helyeződik északkelet felé a nedvesebb légtömeg, így bár kedden késő délután már elérték a zivatarok a délnyugati határvidéket, az éjszaka folyamán a konvektív csapadéktömbök áthelyeződése, keletkezése alig terjedt északi, északkeleti irányba. Reggel, délelőtt viszont megjelentek már a záporok a Dél-Alföldön és az Észak-Dunántúlon is.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter Párizsban: meghívom Emmanuel Macront október 23-ra, a forradalom 70. évfordulójának megünneplésére

Magyar Péter Párizsban: meghívom Emmanuel Macront október 23-ra, a forradalom 70. évfordulójának megünneplésére

A Párizsba tartózkodó miniszterelnök örül annak, hogy „Magyarország újra ott lehet az asztalnál”, megerősítve a jogállam ,a demokrácia és az alapvető jogok helyzetét. A francia elnök azt mondta: Magyar Péter kormányra kerülése ékes bizonyítéka annak, hogy a magyar nép mennyire ragaszkodik az európai értékekhez.

„A vidékfejlesztés több mint agrárpolitika” – a miniszter szerint új viszony alakul az önkormányzatokkal

A Vidék- és Településfejlesztési Minisztérium partnerként tekint az önkormányzatokra; a kormány célja, hogy XXI. századi értelmet kapjon a magyar vidékfejlesztés – közölte Lőrincz Viktória miniszter szerdán a Facebook-oldalán. Karácsony Gergely főpolgármester több másik polgármesterrel délelőtt a tárcánál egyeztetett. Gémesi György közölte: június második felében kezdődik az érdemi egyeztetés a kormánnyal az önkormányzatok helyzetéről.
inforadio
ARÉNA
2026.06.03. szerda, 18:00
Rab Árpád
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Információs Társadalom Kutatóintézet tudományos főmunkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×