Infostart.hu
eur:
384.77
usd:
328.03
bux:
121282.66
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén
White Clouds in a Turquoise Blue Sky.
Nyitókép: Sanja Baljkas / Getty Images

Az időjárás mindent bevet, hogy elrontsa a hétvégét

Változékony, erősen szeles, hűvös idő várható pár órás napsütéssel, amit néhol egy-egy zápor, zivatar szakíthat meg.

Időjárási helyzet Európában:

A kontinens nyugati felén egy magasnyomású légköri képződmény hatására nyugodt, napos, száraz az időjárás. Ezzel szemben Közép- és Kelet-Európa térségében ciklonok alakítják az időjárást, frontjaik mentén általában erősen felhős vagy borult az idő, eső, zápor, zivatar egyaránt előfordul. Ez utóbbiakból a Földközi-tenger középső medencéjének partvidékén lokálisan nem egy helyen meghaladta a 30 mm-t a lehullott csapadék mennyisége.

A középpontjával a Baltikum felett örvénylő ciklon hátoldalán hideg levegő áramlik a földrész belseje felé, markáns hőmérséklet-különbséget rajzolva ki a hidegfront két oldalán: a front előtt még általában 25 fok körül alakulnak a csúcsértékek, míg mögötte 10 fok körüli maximumok rajzolódnak ki.

A Kárpát-medencét csütürtökön hagyta el a fent említett front, hatására jelentősen visszaesett a hőmérséklet.

A következő napokban már több napsütésben lesz részünk, lassan erősödik a nappali felmelegedés.

Várható időjárás az ország területén szombat éjfélig:

Ma napközben délkelet felé haladó, gyorsan vonuló felhőtömbök időszakosan zavarhatják a napsütést. Elszórtan - elsősorban a Tiszántúlon és a déli tájakon - zápor, kis eséllyel délkeleten zivatar is kialakulhat. A nagy területen megélénkülő északnyugati, nyugati szelet többfelé kísérhetik erős lökések.

A legmagasabb nappali hőmérséklet szombaton 15 és 20 fok között alakul.

Címlapról ajánljuk
Formálódik Donald Trump béketanácsa – és az is, kik akarnak részt venni benne

Formálódik Donald Trump béketanácsa – és az is, kik akarnak részt venni benne

Az amerikai elnök 60 országot hívott meg a gázai béketanácsba, de állandó tagságot csak bizonyos feltételekkel lehet kapni. A kazah, az üzbég és a fehérorosz elnök mellett Orbán Viktor is üdvözölte a kezdeményezést, Oroszország, Lengyelország és Izrael még kivár, a francia államfő viszont egyértelműen közölte, hogy a jelenlegi feltételekkel nem csatlakoznak a testülethez.

40 százalékos ugrás – Szakértő a Mol történelmi lépéséről

Megállapodás született a Mol és az orosz Gazpromnyefty között a Szerbiai Kőolajipari Vállalatban lévő, többségi orosz tulajdonrész megvásárlásáról. Az üzlet jelentőségéről Hortay Olivért, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia- és klímapolitikai üzletágvezetőjét kérdezük.
Olyan történt a Mol részvényével, amire már 2007 óta nem volt példa

Olyan történt a Mol részvényével, amire már 2007 óta nem volt példa

Elsősorban a Donald Trump által belengetett vámfenyegetések és a vonatkozó friss fejlemények befolyásolják ma a befektetői hangulatot. Ázsiában ma reggel felemás hangulat uralkodott, Európában pedig lejtőre kerültek a tőzsdék. A magyar tőzsdén elsősorban a Molra volt érdemes odafigyelni: az olajcég tegnap jelentette be hivatalosan, hogy a szerb NIS olajfinomító többségi tulajdonosa lesz. Jelenleg kisebb emelkedésben van a magyar vállalat árfolyama - ahogy az ilyen esetekben gyakori, már a spekulációt megvették a befektetők (buy the rumour), most pedig várnak a gigaügylet további részleteire. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×