Infostart.hu
eur:
384.11
usd:
328.6
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes
Video wall with small screens digital concept
Nyitókép: Vertigo3d/Getty Images

Vezetőváltás történt a TV2 Média Csoport élén

Közös megegyezéssel távozik a TV2 Csoport éléről Pavel Stantchev, aki 2019 májusában vette át a vezérigazgatói pozíciót – jelentette be kedden a TV2 Csoport.

Az Index által szemlézett közlemény szerint az elmúlt csaknem hat évben meghatározó szerepet játszott a TV2 Csoport fejlődésében és sikereiben Pavel Stantchev. Vezetése alatt a TV2 jelentős eredményeket ért el, amelyek megerősítették a vállalat piacvezető szerepét, és hozzájárultak ahhoz, hogy a csatorna minden fontos korcsoportban megnyerje a 2023-as és 2024-es éves nézettségi versenyt főműsoridőben és egész napos adatok alapján egyaránt.

A nemzetközi terjeszkedés terén szintén figyelemre méltó sikereket ért el, hiszen 2020 októberében a TV2 Csoport felvásárolta a szlovén Planet TV csatornacsaládot, amelynek vezetését szintén Stantchev látta el. A TV2 Csoport köszönetét fejezi ki a vállalat érdekében tett erőfeszítéseiért. Távozása után új lehetőségek megvalósítása mellett tanácsadóként segíteni fogja a Planet TV működését is – olvasható a közleményben.

Pavel Stantchev pedig annak adott hangot, hogy „az elmúlt hat év igazán különleges utazást jelentett számomra a szakmai életemben, és nem tudok eléggé köszönetet mondani a TV2 tehetséges csapatának – nemcsak piacvezetővé váltunk, hanem egy új minőségi normát vezettünk be a magyar televíziózásban”.

Később az is kiderült, hogy

a TV2 Média Csoport rendkívüli közgyűlése Vaszily Miklóst választotta a médiavállalat vezérigazgatójává.

A médiaszakember április 22-től tölti be új pozícióját.

„Megtisztelő a TV2 Zrt. tulajdonosainak és közgyűlésének felkérése. Az elmúlt években mások mellett a vállalat stratégiai vezetéséért feleltem, így jól ismerem a cégcsoport működését. Mindent megteszek annak érdekében, hogy a TV2 Csoport és a főcsatorna piacvezetői pozícióját egyaránt megszilárdítsuk. Ehhez minden adott: a legerősebb műsorvezetői csapat, remek szakemberek és kiváló formátumok” – nyilatkozta Vaszily Miklós.

A TV2 Zrt. új vezérigazgatója, Vaszily Miklós az Indexet tulajdonló Indamedia egyik tulajdonosa.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×