eur:
408.99
usd:
389.54
bux:
79704.09
2024. december 16. hétfő Aletta, Etelka
Orbán Viktor miniszterelnök (b2) beszédet mond az 53-as főút Soltvadkertet elkerülő szakaszának átadási ünnepségén Soltvadkert határában 2024. december 16-án. Mögötte Font Sándor, a térség fideszes országgyűlési képviselője (b), Temerini Ferenc (Fidesz-KDNP) polgármester (k) és Lázár János építési és közlekedési miniszter (j).
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Orbán Viktor: enélkül nincs erős Magyarország – videó

Erős vidéket építünk, mert erős vidék nélkül nincsen erős Magyarország – jelentette ki a miniszterelnök az 53. számú főút Soltvadkertet elkerülő szakaszának átadásán, hétfőn.

Orbán Viktor hangsúlyozta: a kormány már 2010-ben elhatározta, hogy véget vet a magyar vidék belső emigrációjának, és azt akarta elérni, hogy az ország egyes részei ne a másik rovására gyarapodjanak. „Azt tűztük a zászlónkra, hogy a magyar vidéket vonzó hellyé tesszük, olyan hellyé, ahol érdemes élni, mert van munka, vannak minőségi szolgáltatások, és ésszerű időn belül minden elérhető” – tette hozzá, megjegyezve:

„az mégsem járja", hogy Budapest fejlettsége az uniós átlag 158 százaléka, az összes többi meg átlag alatti.

Értékelése szerint Soltvadkert és Bács-Kiskun vármegye a nemzeti kormány munkájának egyik nyertese. Felhívta a figyelmet arra: a vármegyében ma többen dolgoznak, mint valaha, 2010 óta 56-ról 74 százalékra nőtt a foglalkoztatási ráta, a munkanélküliség 10 százalékról 4 százalékra csökkent, az átlagbér pedig 160 ezer forintról 490 ezer forintra emelkedett. "És ez még nem a vége, ennél csak feljebb van, mert Magyarország előre megy, nem hátra" - tette hozzá.

Jelezte: a térség szerepe a jövőben még inkább felértékelődik, mert a kormány egy új gazdasági övezetet hoz létre Magyarország déli régióiban.

Kijelentette: az egész déli magyar vidéket erőssé, strapabíróvá és önállóvá kell tenni, amihez a jövő évi költségvetésben 330 milliárd forintnyi forrást terveztek. Kiemelte: komoly beruházások zajlanak jelenleg Kecskeméten, emellett Szegeden és Baján is meglesz az elkerülő út, és "felkészül Pécs".

Felidézte: legutóbb tavasszal járt Soltvadkerten, az európai választási kampány közepén. Úgy fogalmazott: ekkor a szomszédunkban dübörgött a háború, még csak nem is látszott a béke esélye, az Egyesült Államokból óriási nyomás alá helyezték Magyarországot a békepárti álláspontja miatt, és a „háborúpárti brüsszeli bürokraták” is „csépeltek bennünket rendesen”.

Úgy értékelt: fél év alatt nagyot fordult a világ, „a békepárti, migrációellenes és családvédő erők” többségre jutottak a nyugati világban. A kormánypártok az európai választásokat fölényesen megnyerték, megalapították a Patrióták európai pártját és megkerülhetetlenek lettek az Európai Parlamentben, az Egyesült Államokban pedig harcostársunk, Donald Trump lett az elnök – sorolta.

Hangsúlyozta: a magyarok építkezni és fejlődni tudtak ennyi nehézség közepette is, hiszen szombaton adták át az M85-ös utolsó, a magyar határt elérő szakaszát, most pedig az 53-as főút elkerülő szakaszát, de ugyanígy fejlődött az elmúlt években Soltvadkert is, ahol megújult a Vadkerti-tó környéke, utak és kerékpárutak épültek, nemcsak a városon kívül, hanem a városon belül is.

Orbán Viktor hangsúlyozta: 2025-ben fantasztikus éve lesz a magyar gazdaságnak, és azt kérte hallgatóságától, ezzel kapcsolatban

„ne higgyenek a kishitűeknek, az örökké kételkedőknek és a notórius hőbörgőknek sem”.

Magyarország életképes és erős ország, amely megerősödve kerül ki a már három éve tartó háború árnyékából is – fogalmazott, hozzátéve, hogy a következő évben hatalmas gyárak kezdik meg a termelést, sok ezer új munkahely jön létre, a bérek emelkedni fognak, a családok támogatása pedig nő.

„Magyarország mindig arra képes, amire mi képesnek tartjuk magunkat” – hangoztatta a miniszterelnök.

Címlapról ajánljuk

A kinevezett új francia kormányfő csak egy B-terve volt Macronnak - véli az elemző

Emmanuel Macron francia elnök eredetileg nem a centrista François Bayrou-t szerette volna a kormányfői posztra, hosszú és feszültnek mondott egyeztetés után mégis őt nevezte ki Franciaország következő miniszterelnökének. Hogyan alakulhat egy ilyen döntés után a belpolitikai és a gazdasági helyzet Franciaországban? Az InfoRádió ezt is kérdezte Fejérdy Gergelytől, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatójától.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.16. hétfő, 18:00
Freund Tamás
a Magyar Tudomány Akadémia elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×