Infostart.hu
eur:
359.98
usd:
310.08
bux:
131408.86
2026. május 21. csütörtök Konstantin
Hajléktalanok a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Gondviselés Háza Hajléktalanok Átmeneti Szállásán 2021. január 16-án. Kásler Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának vezetője a várható nagy hidegre tekintettel elrendelte a hajléktalan emberek életét védő úgynevezett vörös kód kiadását.
Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi

A korábbiaknál több hajléktalan kopogtat az éjjeli menedékhelyeken

Több hajléktalan ember veszi igénybe Budapesten a számukra fenntartott éjjeli menedékhelyeket mint tavaly ilyenkor - közölte a Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója szerdán egy budapesti háttérbeszélgetésen.

Kiss Ambrus elmondta, azt tapasztalják, hogy az előző év ugyanezen időpontjához képest 150-nel többen veszik igénybe ezeket a férőhelyeket, most éjszaka 1395 aludtak éjjeli menedékhelyen.

Budapesten a hajléktalanoknak 1768 ágyat tartanak fenn. Továbbra is vannak szabad helyek, tehát szállást tudnak adni azoknak, akik a hideg elől behúzódnának szállókra – közölte.

Kiss Ambrus elmondta, szerdán nyitottak egy új, 57 férőhelyes szállást, továbbá december elsejétől nyílik egy 25 férőhelyes.

Beszámolt arról is, hogy az ezer napja tartó ukrajnai háború kezdete óta a menekültek számára 271 ezer vendégéjszakát, 700 ezer adag ételt biztosítottak. A menekülteknek fenntartott információs ponton 15 ezren fordultak meg 2022 augusztusa óta.

Elmondta, Budapest több ukrán városnak is segítséget nyújtott, a többi mellett pénzadományt, vízszállító kocsikat, áramfejlesztőket, valamint 15 autóbuszt is adományoztak.

A menekültek számára fenntartott szállások nyitva vannak, és az ott tartózkodó minden gyerek oktatási intézménybe jár és az egészségügyi ellátásuk is megoldott – közölte.

Kiss Ambrus kérdésre válaszolva elmondta: Sára Botond, Budapest főispánja törvényességi felhívással élt, és Karácsony Gergely főpolgármester javaslatot nyújt be főpolgármester-helyettesek megválasztására a Fővárosi Közgyűlés jövő szerdai ülésére. Jelezte, hogy pénteken várható további információ az ügyben.

Címlapról ajánljuk

Azbesztügy, közös kormányülés – Magyar Péter Bécsben új kezdetről beszélt Ausztria és Magyarország között

Christian Stocker osztrák kancellárral tárgyalt Bécsben Magyar Péter miniszterelnök. A megbeszélés után sajtótájékoztatót tartottak, ahol az osztrák kancellár együttműködést ígért azbesztügyben, hétfőn jön előrelépés az ügyben. Magyar Péter pedig jelezte: nem lesz mindenben egyetértés, de Magyarország konstruktív tagja lesz az Európai Tanácsnak is, miközben kiáll a magyar emberek és vállalatok érdekéért.
inforadio
ARÉNA
2026.05.21. csütörtök, 18:00
Bán Teodóra
a Margitszigeti Szabadtéri Színház ügyvezető igazgatója
Tisza-kormány: miközben Magyar Péter Bécsben tárgyal, itthon kiesett egy nagy csontváz a szekrényből

Tisza-kormány: miközben Magyar Péter Bécsben tárgyal, itthon kiesett egy nagy csontváz a szekrényből

Magyar Péter ma Bécsben folytatja diplomáciai körútját, miután tegnap Lengyelországban Donald Tusk miniszterelnökkel és több magas rangú tisztviselővel tárgyalt. A bécsi sajtótájékoztatón Magyar Péter jelezte: a különadók felülvizsgálatát tervezik, de ezek kivezetésének még nincs itt az ideje, előbb új költségvetésre és tisztánlátásra van szükség. Hétfőn közös munkacsoport indul az azbesztszennyezés ügyében, a két kormány pedig akár már szeptemberben közös kormányülést tarthat Gödöllőn. Itthon sem állt meg a politikai nagyüzem: az átadás-átvételi dokumentumok alapján 285,6 milliárd forintos csontváz került elő három nagy állami projektnél, miközben Bóna Szabolcs agrárminiszter az ukrán agrárimport tilalmának gyors visszaállítását ígérte. A kormányzati lépések legfontosabb csütörtöki fejleményeit percről percre követjük.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×